"Альфа-банк" відмовився йти з України

Поділитися
"Альфа-банк" продовжить роботу в Україні
У НБУ "нормальні відносини" з банком, вважає Авен.

Холдингова компанія "Альфа-банку" ABHH не планує продавати свої активи в Україні, заявив голова ради директорів Петро Авен.

Авен зазначив, що "банк продовжить роботу в країні" і у НБУ з банком зараз "нормальні відносини".

У січні 2016 року ABH Holdings S. A. (ABHH, опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку) і UniCredit Group ("UCG") оголосили про підписання угоди про передачу 99,8% акцій "Укрсоцбанку" в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9%.

"Альфа-банк" контролюється люксембурзьким холдингом ABH. Акціонерами є група фізичних осіб, серед яких і два вихідця з України, які проживають в Лондоні, а також італійський фінансовий гігант UniCredit Group з часткою 9,9%. Тільки кілька акціонерів є громадянами РФ. Крім UniCredit Group, акціонерами українського "Альфа-банку" є Михайло Фрідман (36,47%), Герман Хан (23,7%), Олексій Кузмичев (18,12%), Петро Авен (13,76%), Андрій Косогов (4,08%) і The Mark Foundation for Cancer Research.

16 березня 2017 року російських "Альфа-банк" почав обслуговувати клієнтів з "паспортами", які видають бойовики терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнуться ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк".

Потім, 19 березня, заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова повідомила, що банки з російським капіталом ведуть переговори про продаж.

"Суть санкцій звелася до заборони на виведення капіталу за межі України... Йдеться лише про те, що українські "дочки" не зможуть здійснювати будь-які операції на користь своїх материнських структур. Тобто по суті це навіть не санкції проти українських "дочок", це санкції проти їх материнських структур, та й ті досить умовні. Теоретично українські філії, наприклад, не зможуть повертати отримані раніше кредити і відсотки по них. Але вони і раніше не поспішали це робити, в основному беручи, а не віддаючи", – пише економічний оглядач DT.UA Юлія Самаєва.

Докладніше про санкції проти банків з російським капіталом і їх можливі наслідки для української економіки читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Замурували здоровий глузд" у тижневику "Дзеркало тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі