Наступ ГМО

Поділитися
Рішення ЄС допустити на свій ринок продукти, отримані із застосуванням методу генної інженерії, супроводжувалося переліком досить жорстких обмежень...

Рішення ЄС допустити на свій ринок продукти, отримані із застосуванням методу генної інженерії, супроводжувалося переліком досить жорстких обмежень. Проте деякі аналітики вважають такі методи, з одного боку, занадто суворими, а з другого — безглуздими.

Як відомо, маркуванню підлягають усі продукти, частка ГМО в яких становить 0,9 відсотка й вище. Складності, що виникають при цьому в міжнародній торгівлі, загрожують істотно ускладнити життя чиновникам із СОТ. До того ж соя і коноплі в процесі переробки на олію таке маркування зазвичай втрачають, хоча більша частина цих культур у Північній Америці має чужорідні гени. І, нарешті, найголовніший аргумент критиків маркування зводиться до того, що Європа сама давно користується генетично модифікованими ферментами при виробництві вина, сиру й пива, але ніяких згадувань про це на етикетках немає.

Статистика засвідчує: нині у світі на частку ГМО припадає 15 відсотків пшениці, сої, конопель і бавовни. Надалі ця частка зростатиме ще швидшими темпами. Публікації про те, які ризики таїть використання нових технологій, у західній пресі можна надибати тепер набагато рідше, ніж згадування про переваги ГМО, котрі не вичерпуються лише врожайністю й дешевизною. Адже для їх вирощування потрібно набагато менше пестицидів, які отруюють навколишню природу. Та й витрати енергії при цьому набагато нижчі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі