На кухню — хлорофітум, в офіс — фікус

Поділитися
Усі сучасні технічні рішення, покликані покращувати якість життя, людина зібрала й помістила у своїй квартирі...

Усі сучасні технічні рішення, покликані покращувати якість життя, людина зібрала й помістила у своїй квартирі. З усвідомленням виконаного обов’язку вона насолоджується життям, щохвилини вдихаючи... згубний для всього живого повітряний коктейль, продукований, хоч як це парадоксально, предметами, призначення яких — забезпечити комфорт житла. Негативна енергетика, сухість повітря — постійні супутники сучасної міської квартири, яка не має рослин. Кімнатні рослини, особливо ті, що живуть у домівці давно, адаптуються, пристосовуються до сусідства з синтетичними матеріалами, залізобетонними стінами, побутовою технікою й електронікою. І в різний спосіб здійснюють детоксикацію шкідливих речовин.

Свіжіше нікуди

— Те, що людина незатишно почувається в задушливому помешканні, відомо, — каже президент Спілки українських квіткарів Ірина Слободянюк. — Причому річ тут не в браку кисню як такого; катастрофічно бракує його негативних іонів, кількість яких, до речі, швидко зменшується, коли в кімнаті працює телевізор або комп’ютер. Зробити повітря свіжим і легким для дихання допоможуть кипарис, туя, криптомерія. Зазвичай їх висаджують навколо дому, для прикрашання зеленої зони, але їх можна виростити й у квартирі з насіння, забезпечивши собі таким чином цілющий мікроклімат. Вважається, що найкраще збагачує повітря іонами сансев’єра. Крім того, ця невибаглива рослина швидко росте і має бактерицидні властивості.

У залізобетонних будинках вологість повітря дуже низька. Її відсоток у приміщенні такий самий, як і в... пустелі. Виправити ситуацію допоможе кімнатна рослина циперус. Вона збагачує повітря квартири великою кількістю вологи. Циперус сам дуже любить вологу, тому горщик із ним ставлять у піддон із водою. До речі, такі піддони з будь-якими вологолюбними рослинами добре мати в усіх кімнатах — вони чудово впливають на стан повітря. Збільшити вологість здатна будь-яка рослина, особливо якщо поставити її на заповнений водою піддон із галькою чи мохом. Водно-газовий обмін у помешканні покращують антуріум, маранта, а також монстера. Остання допомагає зосередитися, працюючи за комп’ютером, оскільки її енергетичні коливання здатні концентрувати наші думки.

Повітря Юрського періоду

Рекордсмен рослинного світу з очищення повітря — хлорофітум: його ефективність перевершує спеціально створені з цією метою технічні пристрої. Вчені проводили всілякі досліди й дослідження. Наприклад, помістили в спеціальну невеличку камеру рослини кількох видів і, добре освітивши її, закачали туди гази, що забруднюють повітря. Міряючи потім поглинений рослинами об’єм газів, вони виявили найбільш «працездатні». Таким чином з’ясувалося, що за одну добу хлорофітум повністю очищає повітря дослідної камери від усіх шкідливих домішок. З якихось, поки що невідомих, причин ця рослина асимілює шкідливі гази з феноменальною швидкістю. Може, причина криється в тому, що вона швидко розростається, а її «дітки» теж отримують живлення з повітря. Хлорофітум розмножується вегетативним шляхом, на його стеблах з’являються відростки, які потім обзаводяться власним коренем, — так звані дітки.

Одного хлорофітуму цілком достатньо для ослаблення впливу окисів азоту в приміщенні, де горить газ. Тому на кухні, що оснащена газовою плитою і є потужним джерелом формальдегідів, корисно вирощувати хлорофітум. Додаткове використання фільтрів, вміщених у грунт, ефективніше ліквідує шкідливі домішки в повітрі. Так, наприклад, введене в горщик із рослиною активоване вугілля помітно посилює очисні властивості хлорофітуму.

Радіаційний вплив на організм допоможе нейтралізувати кактус. Але «колючки» потребують особливого догляду. Кактуси не люблять великої кількості вологи (адже завезені вони зі спекотних країн), тому їх потрібно лише зрідка збризкувати. Ще їх не можна довго тримати біля комп’ютера. Краще, якщо ця рослина отримуватиме добру порцію світла.

Бажано, щоб у домі ріс хоча б один кущ герані. Вона дезінфікує помешкання і відганяє мух. Те, що герань допомагає при головному болю і здатна виганяти з дому злих духів та іншу погань, відомо було ще нашим предкам.

Не слід обділяти увагою й такі рослини, як цибуля і часник, які можна вирощувати в горщиках. Вони і дезінфікують, і значно покращують сон. Особливо рекомендують вирощувати їх у своїй спальні тим, хто схильний до різних кошмарних сновидінь.

Корисно мати у своєму кімнатному «зеленому» арсеналі й карликовий гранат (він стимулює імунну систему людини), алое та всю ту зелень, яку з задоволенням споживаємо влітку: петрушку, селеру, кінзу й кріп.

Звісно, не існує жорстких прив’язок рослин до місця вирощування, але, приміром, для офісів дуже підходить фікус Бенджаміна — вічнозелене дерево висотою до 4 м. Він гарно росте в кімнатних умовах, не вимогливий до освітлення, добре переносить сухість повітря.

Обережно: примула!

Все перелічене вище не є жорстким правилом, але це — той мінімум рослин, який бажано мати кожному, хто хоч трохи піклується про себе та своїх рідних.

— Людина сама вільна робити свій вибір, — пояснює Ірина Михайлівна. — До того ж із деякими зеленими друзями вона просто не може ужитися. Це означає, що ви з рослиною просто несумісні. На жаль, проконсультувати щодо такої несумісності вас ніхто не зможе. Тільки методом проб і помилок, а також покладаючись на інтуїцію, ви самі повинні шукати, з якими рослинами вам буде добре. До речі, не забувайте — рослини створюють активну енергію, тому їх краще не розміщати в спальні у великій кількості.

У нічний час зелені друзі активно поглинають кисень, завдаючи таким чином шкоди насамперед хворим на астму. Деякі кімнатні рослини можуть викликати алергічні реакції чи навіть отруєння в людей і домашніх тварин. Тому отруйні рослини варто прибрати з кімнат або хоча б помістити їх там, де вони будуть недоступні для дітей. Такими небажаними сусідами є дифенбахія (всі частини цієї рослини містять щавлеву кислоту, що викликає подразнення слизуватих оболонок), примула, або первоцвіт зворотноконічний (залозисті волоски його суцвіть виділяють речовину primin, яка може викликати подразнення ніжної й чутливої шкіри), вічноквітучий бальзамін (він хоч і тішить око яскравими барвами, однак його сік може викликати алергічну реакцію).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі