Національна академія наук США опублікувала доповідь, присвячену результатам досліджень можливих наслідків впливу генетично модифікованих організмів (ГМО) на здоров’я людини і довкілля. Як стверджують американські академіки, ніяких додаткових ризиків здоров’ю людини ГМ-рослини, порівняно з традиційними сільськогосподарськими культурами, не несуть. У результаті генних модифікацій у геномі звичайних рослин з’являється кілька старанно відібраних і вивчених генів. Водночас при схрещуванні кількість чужорідних генів обчислюється тисячами. При цьому нікому не відомо, що це за гени і за які ознаки вони відповідають. Враховуючи це, «традиційні» сільськогосподарські організми можуть являти собою значну загрозу як здоров’ю людей, так і екологічній рівновазі.
На думку членів спеціального комітету, котрий очолила Бетті Сью Мастерс, біохімік Техаського медичного центру, ГМО не потребують ні спеціального маркірування, ні особливих регулятивних суворостей. Так, наприклад, ті ГМО, що уже присутні на американському ринку, свою безпеку довели, і нові види їх не потребують отримання дозволу з боку американської адміністрації з контролю над лікарськими препаратами і продуктами харчування (FDA). Проте, на думку академіків, у деяких випадках необхідні ретельні перевірки вже після того, як ГМ-продукт потрапить на ринок, — така практика зараз в Америці не застосовується. Більш того, гарантувати безпеку нових продуктів харчування допоможе подальший розвиток біохімічної науки, що дозволить визначати можливі ризики, виходячи з одного лише складу харчового продукту. Причому інформація про цей склад повинна стати доступною, а не триматися закритою як комерційна таємниця.
Такий висновок американської академії наук відповідає точці зору нинішнього американського керівництва, проте навряд чи знайде цілковите розуміння в ЄС. Європейське співтовариство, хоч і поступається позиціями перед тиском ГМО, усе ж потребує спеціального маркірування і проведення найретельніших досліджень у кожному конкретному випадку.