Театральний сезон пахне порохом

Поділитися
Театральний сезон пахне порохом
"Як не стати порохом" - ця анонсована театром "Золоті Ворота" нова постановка вже самою своєю назвою викликала різночитання та різносподівання.

"Як не стати порохом" - ця анонсована театром "Золоті Ворота" нова постановка вже самою своєю назвою викликала різночитання та різносподівання. Своєю чергою, київський театр заперечує спеціальні мотиви, прив'язані до українського політичного сьогодення, або ж намагання змагатися з "Кварталом 95" (на ці ж теми). Майбутня вистава про інше, бо сама угорська п'єса - про інше. Про порох тлінного життя, яке здається пилом, курявою, тобто - порохом (згідно зі словником українських синонімів).

Однак запах "військового" пороху в новому театральному сезоні - а саме про нього мова (крізь призму окремих акторів та їхніх очікуваних ролей) - буде досить відчутний. Більше за кулісами, поза сценою. Внаслідок "воєнних" дій, які розгортаються довкола посад очільників провідних театрів - у контексті реалізації контрактної реформи.

Втім, то окремий кадровий перформанс із відомим героями.

А в нашому випадку - виключно погляд на найближче репертуарне майбутнє столичних театрів і окремих акторів.

БУДЕ ВИБУХ?

Отже, "Золоті Ворота" анонсують уже на кінець вересня прем'єру за п'єсою Дєрдя Шпіро "Порох". Цей угорський автор єврейського походження торкається у своїй творчості соціальних проблем, його хвилюють теми демократичного вибору, теми безробіття та втрачених можливостей. Драматургу цьогоріч виповнилося 70. Це титулований автор, відзначений різними європейськими преміями. Він також перекладач творів М. Гоголя, М.Булгакова, Т.Манна. Його "Порох" з'явився 9 років тому. В Україні п'єсу поставлять уперше. До роботи "Золоті Ворота" запросили режисера з Івано-Франківська Ореста Пастуха. У головній ролі - один із наших найкращих молодих театральних акторів Дмитро ОЛІЙНИК. За короткий час він став лауреатом міжнародного театрального фестивалю "Мельпомена Таврії", а також "Київської Пекторалі".

Дмитро Олійник
Дмитро Олійник

У новому сезоні на сцені "Золотих Воріт" очікується прем'єра "Занедбаного радіо" за п'єсою Анни Яблонської (режисер Тамара Трунова). Очікується також подальша співпраця театру з драматургом та режисером Павлом Ар'є. Його "Кольори" поставить Влада Белозоренко, а Стас Жирков (спільно з драматургом) здійснить міжнародний театральний проект у Німеччині.

НЕ ПЛАЧ, АЛІСО

П'єсу Лукаса Берфуса "Подорож Аліси до Швейцарії" взяв у розробку Національний театр імені І.Франка. Режисера Станіслава Мойсеєва, очевидно, зацікавила у тексті вічна тема життя-смерті. А також драматична проблема евтаназії. У своїй п'єсі автор занурюється у вічні філософські питання - про сенс життя, про його швидкоплинність та про можливість людини вирішувати самій… свій фінал. Аліса в цій п'єсі - натяк на казкову Алісу з твору Льюїса Керрола. У головній ролі (за попередньою інформацією) - провідна актриса тепер уже середнього покоління франківців Тетяна МІХІНА, яка здатна дивувати глядачів і психологічними, і візуальними сценічними метаморфозами. Зокрема, у франківських виставах "Живий труп", "Річард III", "Ліс", "Наталка Полтавка", "Перехресні стежки". Дата прем'єри "Аліси" - уточнюється.

Тетяна Міхіна
Тетяна Міхіна

ЩАСТЯ Є!

Обличчя всіх теперішніх українських серіалів (а також образ новітніх рекламних кампаній, які щиро пропонують узяти кредит) - актор Молодого театру Дмитро СУРЖИКОВ. У ювілейний рік Івана Франка він постане в головній ролі у його ж головній п'єсі "Украдене щастя". Вже 24 вересня Київський Молодий театр запрошує на свою виставу. Режисер Андрій Білоус не вперше звертається саме до цієї великої української класичної драми. І вже вкотре новий сценічний простір передбачає нову енергетику постановки. Концепція Білоуса: перенесення дії в часи сталінських репресій. У нові історичні жорна, котрі перемелюють життя на "борошно", на пил, на порох. У таких жорнах страждають, кохають і роблять певний вибір старі-нові франкові герої: Микола (Дмитро Суржиков), Анна (Катерина Кистень) та чекіст Михайло (Андрій Білоус). Вистава йтиме на Камерній сцені.

Дмитро Суржиков
Дмитро Суржиков

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Київський Театр на Подолі сьогодні не тільки очікує на нову надсучасну театральну будівлю на Андріївському узвозі, а й напружено працює над новим репертуаром. Серед вистав, які можуть з'явитися вже до кінця 2016-го, - "Продавець дощу" за однойменною п'єсою Н.Річарда Неша.

Це досить відома п'єса, екранізація свого часу була двічі номінована на "Оскара". Події перенесуть глядача в Америку, в епоху депресії, у сім'ю фермера, у період жахливої засухи. І лише диво здатне нагнати хмари та зцілити землю жаданим дощем. Таке "диво" і з'являється в образі авантюриста Білла Старбака. Його гратиме В'ячеслав ДОВЖЕНКО. Так само, як і Дмитро Суржиков, В'ячеслав - надактивна серіальна зірка, улюблений персонаж із фільмів Тетяни Гнєдаш та Дмитра Гольдмана. Довженко виступає у прем'єрній виставі не тільки як актор, а й як другий режисер.

Довженко
Довженко

ГЕНІЙ ТА ПІДСТУПНІСТЬ

Національна опера України планує облаштувати гучний бенефіс одного з найкращих своїх солістів - Тараса ШТОНДИ (бас). І до його ювілею випустити оперу М. Римського-Корсакова "Моцарт і Сальєрі" (режисер-постановник Анатолій Солов'яненко). Це одноактна опера. Лібрето народилося з відомого тексту О.Пушкіна "Моцарт і Сальєрі". Тарас Штонда - партія Сальєрі, а Моцарт - Валентин Дитюк (тенор).

Тарас Штонда
Тарас Штонда

Нагадаю, дія відбувається у Відні наприкінці XVIII ст. Геній та підступність заходять у двобій. Прем'єра (попередньо) передбачається на кінець 2016-го або на початок 2017-го. Тарас Штонда активно гастролює на сценах різних країн (Франція, Іспанія, Угорщина, Польща, Німеччина), але не пориває творчих контактів із Національною оперою України.

Ця ж опера у новому сезоні обіцяє прем'єру опери "Тоска" та декілька одноактних класичних опер, над якими працюють наші молоді театральні режисери.

БОГИНЯ ГРОТЕСКУ

Кожна нова зустріч українських театралів із Тамарою ЯЦЕНКО, яку я, без перебільшення, називаю богинею гротеску, завше очікувана й радісна. Нам є чого чекати. Її нової ролі на сцені Молодого театру у виставі "Дівочий виноград" (за мотивами нової п'єси Миколи Коляди "Діркуватий камінь"). Героїня Яценко - така собі літня, але дуже жвава тітонька Лариса Сергіївна. Її історія (як і історії інших жінок у цій п'єсі) - марення про чеховських трьох сестер та їх імовірне життя-буття вже на початку третього тисячоліття. Отже, три "язикаті хвеськи", три нещасливі жінки з'ясовують стосунки і постійно лементують десь на дачі. Тамара Яценко гратиме, умовно кажучи, чеховську Машу. Постановку здійснює молодий режисер Сергій Корнієнко. Доля звела його саме в цій постановці з дуже серйозними фемінами Молодого театру, адже, крім Яценко, у прем'єрі зайняті Ганна Розстальна, Ірина Кравченко, Тетяна Ігнашкіна, інші. Прем'єра (попередньо) - жовтень-листопад. Серед найближчих прем'єр Молодого - вистави за творами Грибоєдова, Мопассана, Ворожбит, тобто класиків і сучасників.

Тамара Яценко
Тамара Яценко

МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Національний театр імені Лесі Українки на офіційному сайті анонсує (далі відповідно до анонсу) - "грандіозну п'єсу Генріка Ібсена "Доктор Стокман", головну роль у якійсь колись грав сам К.С.Станіславський".

Зрозуміло, важко знайти гідного конкурента К.Станіславському у трупах наших Національних театрів… За деякими версіями, головну роль в ібсенівській драмі на сцені київського театру зіграє Олександр КОБЗАР. Ще одна сучасна серіальна українська зірка (телеканал "Україна" не може без нього жити й творити). Цей талановитий актор раніше працював у Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра. Тепер, очевидно, змінив берег.

Олександр Кобзар
Олександр Кобзар

Серед майбутніх прем'єр Російської драми у новому сезоні - "Вітер шумить у тополях" Ж. Сіблейраса, "Шлюб по-американськи" С.Бобрика. На фасаді театру - також - анонси "Гамлета" В.Шекспіра та "Украденого щастя" І.Франка (остання п'єса, очевидно, стає найпопулярнішою в наш час).

ВІН ПОВЕРНУВСЯ ІЗ БОЮ

На 11 листопада призначена прем'єра Національного театру ім.І.Франка "Три товариші" за мотивами роману Ремарка. Як відомо, цей твір про втрачене покоління, про людей, котрі пройшли випробування війною, але так і не відійшли від пекельних фронтових випробувань, бо ж минуле їх постійно наздоганяє - у спогадах, рефлексіях. Усе як сьогодні.

Постановку здійснює режисер Юрій Одинокий.

У ролі Патриції Хольман (Пат) - Анжеліка САВЧЕНКО, у ролі Роберта Локампа (Роббі) - Євген НИЩУК.

До речі, у зв'язку з Є.Нищуком уже виникла трохи дивна ситуація в анонсуванні окремих вистав з його участю. Театри воліють винести на перший план його посаду - міністр культури України (задля цього іноді підбирають на афіші навіть спеціальний вишуканий шрифт). Це трохи недоречно, адже ніби умисне нівелюється суто акторська складова, а з певним "прогинанням" перед владою висувається на перший план саме державна посада.

ТЕНОР І ЧАРДАШ

Улюбленець кращої половини людства, яка й становить переважну більшість глядачів на музичних виставах (зокрема на виставах Київського театру оперети), - актор і співак Дмитро ШАРАБУРІН. Критики називають його новою зіркою українського музичного театру. Захоплюються його співом та його грою у виставах "Труфальдіно із Бергамо", "Містер Ікс" та інших проектах. У новому сезоні Дмитро постане у прем'єрі "найбільш угорської" оперети - "Маріца" Імре Кальмана. Він постане в образі Зупана. Це той випадок, коли матеріал дозволяє виявити найкращі артистичні здібності - у вокалі, танці.

Дмитро Шарабурін
Дмитро Шарабурін

ЖИТТЯ ПОКАЖЕ

Режисер Дмитро Богомазов на сцені Театру драми і комедії на Лівому березі розпочав роботу над виставою за мотивами роману Ромена Гарі "Життя попереду" (текст був опублікований під псевдонімом Еміль Ажар і приніс авторові другу Гонкурівську премію). Це історія інтернаціональних взаємин - арабського хлопчика Мухаммеда (Момо) та старої єврейської дами на ймення Роза. Дитина живе у притулку серед сиріт, матері яких - повії. Арабське дитя намагається вижити в шаленому вирі життя і навіть чимось допомогти пані Розі.

Вже відомо, що пані Розу у Богомазова гратиме актор-чоловік. А хлопчика, очевидно, зіграє молода актриса театру Оксана ЖДАНОВА, яка також значиться в розподілі і яка цікаво себе виявила в музичній виставі того ж Д.Богомазова "Співай, Лоло, співай!".

Серед найближчих прем'єр Театру драми і комедії - "Безприданниця" за п'єсою О.Островського, "Безіменна зірка" М.Себастьяна, "Орфей спускається в пекло" Т.Вільямса.

P.S. Найближчим часом у DT.UA - про прем'єри нового сезону в українському кіно, на ТБ, у книговидавництві та арт-просторі.

"Як не стати порохом" - ця анонсована театром "Золоті Ворота" нова постановка вже самою своєю назвою викликала різночитання та різносподівання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі