Раніше втрачену картину Тіціана вартістю 7 мільйонів доларів виявлено італійською поліцією, яка займається культурною спадщиною. Робота зникла в 2004 році, і вважалося, що її відвезли до Швейцарії, але за дечиїм наведенням правоохоронці прибули для пошуків у П'ємонт, пише Artnet News.
Карабінери, підрозділ італійської поліції з захисту культурної спадщини, оголосили про повернення давно втраченої картини, яка, ймовірно, належить майстру епохи Відродження Тіціану. Робота під назвою «Портрет чоловіка в береті» (бл. 1512 р.) зникла у 2004 р. Вважалося, що її відвезли до Швейцарії, під час розшукових заходів поліцейські звернулися до майстерні в районі Асті у П'ємонті, Італія, туди її напередодні доставили на реставрацію.
На портреті зображено чоловіка з рудуватою бородою і в чорному головному уборі, що дивиться прямо на глядача. Поліція видала ордер на конфіскацію твору, тепер переданого італійській державі.
Довготривалий титій фарбування, зарахований на $7 мільйон, був відправлений до Italian Heritage Police після того, як він був для повернення: https://t.co/r5eQNv5upP pic.twitter.com/1KUFfvdska
— Artnet (@artnet) May 23, 2022
У спеціалізованому підрозділі, який виявив твір, працюють 280 відданих своїй справі слідчих, яким доручено захищати безцінні культурні скарби Італії. За даними Forbes, наразі триває слідство у справі про зникнення згаданої картини щодо двох громадян Швейцарії.
У березні 2019 року італійський підрозділ поліції викрив також мережу торговців культурними цінностями, що діяла в країні шляхом масштабного рейду, під час якого було вилучено близько 10 тисяч предметів давнини з 28 країн.
Тіціан Вечелліо народився в П'єві-ді-Кадорі, невеликому містечку неподалік Венеції. Він активно працював у XVI столітті та став відомий своїми драматичними картинами на соціальні, релігійні та міфічні теми. Мабуть, найвідоміша його робота — «Венера Урбінська» (1538 р.), що зображує оголену жінку, що лежить, сором'язливо дивлячись на глядача.
Протягом усієї своєї кар'єри Тіціан експериментував з різними стилями і рано досяг успіху у місцевих аристократичних покровителів. Пізніше його розшукували як придворного художника італійські князі і папство, а також династія Габсбургів в Австрії.
У 2011 році Sotheby's продав картину Тиціана « Мадонна з немовлям » (бл. 1508) за 16,9 мільйона доларів, встановивши на аукціоні рекорд ціни на твір художника. Минулого тижня твір старого майстра (прийняте позначення художників Західної Європи, що працювали до 1800 року – ред.) під назвою « Мадгдалина, Що Кається» 1565 року, було продано за 4,9 мільйона доларів на віденських аукціонах Dorotheum.
#DonneInArte #Tiziano "Maddalena Penitente" @Capodimonte_mus #Napoli @alecoscino @AlessandraCicc6 @GuernseyJuliet @PasqualeTotaro @fra852 pic.twitter.com/oF8Ulu0pCC
- Luigi (@BaroneZaza70) August 27, 2017
Нагадаємо, раніше в Артклубі Ради Європи відбулося відкриття виставки українських художників.