Підробку картини Кандинського виставили на аукціон задля підтримки армії РФ

Поділитися
Підробку картини Кандинського виставили на аукціон задля підтримки армії РФ Одна з цілої серії картин Кандинського, що зображають Мурнау / Commons Wikimedia
Серед робіт, які пропонуються на підтримку агресії Путіна, є нібито підробка Кандинського та NFT-токени гербів українських міст.

На сайті збору коштів на підтримку війни Росії в Україні пропонується картина «Будинок на горі», нібито Василя Кандинського, надана проєктом Terricone. Новостворений російський веб-сайт, відомий як Art For Victory, який належить організації, відомій як Terricon Project, підтримує російську війну в Україні, продаючи витвори мистецтва, деякі з яких є підробками, пише The Art Newspaper.

У повідомленні, опублікованому на сайті, пояснюється, що "після введення санкцій проти Росії всі доступні ресурси, [...] були відключені. Однак є один доступний ресурс: криптовалюта. Використовуючи її, російська діаспора може “допомогти своєму народу. "

На веб-сайті також надано нечіткий опис того, хто стоїть за проєктом: «Велика російська спільнота, до якої входять різні люди, від ветеранів і членів ополчень до криптоінвесторі та IT-спеціалістів із сонячних долин Каліфорнії».

Ця «велика російська спільнота» використовує веб-сайт для продажу низки NFT, включаючи зображення гербів українських міст, таких як Одеса та Донецьк. За словами засновників проєкту «Террикон», усі ці українські міста нібито належать до «Новоросії». Ці NFT не зуміли привернути увагу прихильників Путіна, оскільки на момент публікації жодних заявок не було.

Поряд з NFT пропонується картина Кандинського Мурнау (серія схожих за зображуваними об’єктами картин) “Будинок на горі”, приписуваний Василю Кандинському від Terricon Project. Робота нібито датується 1909 роком і оцінюється в 8-10 мільйонів євро. Однак доказ автентичності роботи викликає обґрунтовані сумніви.

Картина, що продається «На допомогу Донбасу», забезпечена сертифікатами автентичності, виданими відділом експертизи Третьяковської галереї. Але в 2008 році Третьяковська галерея провела внутрішнє розслідування своєї колекції і виявила, що 96 фальшивих картин мають сертифікати, видані музеєм. У 2016 році відділ експертизи було розформовано.

Валерій Турчин, російський історик мистецтва, який засвідчив підробку картини Кандинського, вилучену в 2011 році італійською поліцією, відтворив полотно у своїй книзі «Кандинський в Росії», виданій у 2005 році. Книга викликала скандал і різку критику Товариства Кандинського.  Як не дивно, краєвид Мурнау не входить до каталогу картин художника, авторство яких вважається підтвердженим.

За даними Terricon Project, Sotheby's оцінив полотно в 10 мільйонів євро. Однак представник Sotheby's повідомив The Art Newspaper, що аукціонний дім «не підтверджує оцінки творів мистецтва, попередньо не оглянувши їх особисто та не встановивши їх автентичність». Наразі аукціонний дім просить видалити посилання з російського сайту.

Нагаадємо, нещодавно в Артклубі Ради Європи відбулось відкриття виставки українських художників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі