Музеї Венеції надсилають захисні матеріали для порятунку українського мистецтва

Поділитися
Музеї Венеції надсилають захисні матеріали для порятунку українського мистецтва Фото з фейсбук-сторінки Львівської національної картинної галереї
У рамках мистецької ініціативи, необхідні матеріали для захисту творів від бомб, вогню та вологи прямують до Львівської національної галереї мистецтв.

Громадські музеї Венеції надсилають захисні тканини, пінопластові панелі та реєстратори даних для відстеження змін вологості та температури до Львівської національної галереї мистецтв. Пожертвування є частиною доставки Save Ukraine Art 22 — мережі приватних компаній, державних установ та музеїв, яка має на меті налагодити ланцюжок поставок для доставки необхідних матеріалів для порятунку мистецтва від бомб, вогню та вологи, пише The Art Newspaper.

Хоча найзапекліші бої зосереджені на сході України, Львівська артгалерея — мережа з 18 музеїв із колекцією 67 000 творів — сховала свої роботи на випадок, якщо там спалахнуть бойові дії. Багато з них тимчасово зберігалися в нерозкритій [з міркувань безпеки для творів] будівлі, де вони піддаються впливу вологи і ризикують бути бомбардованими або спаленими.

Мережу започаткував бізнесмен Лусіо Гомієро після того, як наприкінці березня директор головвної галереї культурної столиці України Тарас Возняк звернувся з проханням про матеріали та обладнання. Мережа залучила десятки партнерів і донорів, у тому числі громадянські музеї, муніципалітет Венеції, постачальників, які працюють з такими подіями, як Венеціанська бієнале і Ceccarelli Group, каже Гомієро.

Інші європейські музеї, зокрема у Фінляндії та Польщі, вже  доставили матеріали до українських музеїв. За словами мистецтвознавиці та виконавчої директорки Fondazione Musei Civici di Venezia Габріели Беллі, такі зусилля підвищують моральний дух.

“Мистецтво стає важливим для самобутності під час війни”, — зазначила вона.

Нагадаємо, у смт Іванків на Київщині російська армія спалила історико-краєзнавчий музей, де знаходилися роботи художниці Марії Приймаченко. 

Також нещодавно загарбники пошкодили Музей українських старожитностей Василя Тарновського у Чернігові. 

«Він пережив обстріли більшовиками у 1918 та 1919 роках. Вцілів у Другу світову війну під бомбами німецьких нацистів. Прийшла московська орда і трохи попсувала дуже красиву та затишну будівлю кінця ХІХ століття – пам'ятник історії місцевого значення», - розповів директор музею Сергій Лаєвський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі