На Днях українського кіно в Берліні, що відбудуться наприкінці червня, заплановано спеціальну програму, присвячену Олегу Сенцову - молодому українському кінорежисерові, який став в'язнем у РФ.
Цілу низку українських фільмів побачать німецькі глядачі вже найближчим часом у рамках Днів українського кіно. Цю програму презентує Державне агентство України з питань кіно та кінокомпанія 435 FILMS. Зокрема, німецькі глядачі матимуть можливість оцінити один із найбільш титулованих вітчизняних фільмів - "Плем'я" Мирослава Слабошпицького. Ця стрічка, як відомо, стала рекордсменом з фестивальних нагород за всі часи незалежного українського кіно. Заплановано також показ багатьох резонансних документальних стрічок. Від режисера Сергія Лозниці - "Майдан". Від режисерів Олександра Течинського та Олексія Солодунова - "Все палає". Буде презентовано збірку BABYLON'13, а також фільм режисера Володимира Тихого "Наша Надія", присвячений українській льотчиці Надії Савченко, яка, знемагаючи в російській в'язниці, силою свого духу демонструє оптимізм і віру в перемогу.
У рамках Днів українського кіно покажуть також стрічки, що стали лідерами вітчизняного прокату. Це, наприклад, "Поводир" Леся Саніна, "Хайтарма" Ахтема Сейтаблаєва, а також "Параджанов" Олени Фетисової.
Спеціальна подія - реставрована версія культового фільму Сергія Параджанова "Тіні забутих предків - вогняні коні". Цій легендарній роботі - вже півстоліття. Але шедевр постійно вабить як кінознавців, так і широкі кола кіноглядачів. 29 червня на відкриття Днів українського кіно до кінотеатру "Babylon" запрошено провідних політиків Німеччини, представників міністерств, дипломатичних корпусів, членів Європейської кіноакадемії. Мета - підтримати ув'язненого Олега Сенцова.
Подією стане також показ робочої версії документального фільму "Звільніть Олега Сенцова" російського документаліста Аскольда Курова та показ ігрової стрічки "Гамер", дебютної роботи Сенцова. Фільм презентує двоюрідна сестра кінорежисера Наталя Каплан, яка живе в Москві й підтримує постійний контакт із Олегом та його адвокатом.
Російський кінорежисер Аскольд Куров своєю роботою "Звільність Олега Сенцова" звертається до всього світу. Співавтором стрічки є український кінорежисер Андрій Литвиненко, один із учасників альманаху "Євромайдан. Чорновий монтаж". Також у проекті задіяні продюсер Олега Сенцова Ольга Журженко та учасники проекту "Термін" продюсери Марія Гаврилова й Максим Туул.
За задумом авторів, документальний фільм розслідує обставини справи проти арештованого ФСБ у травні минулого року кінорежисера. "Це той випадок, коли не можна мовчати. Наш фільм не тільки й не так намагається вивчити ситуацію навколо цього дивного політичного процесу, як показати, наскільки безглуздо і страшно виглядає сьогодні кафкіанська історія про протистояння людини та бездушної державної машини, в колеса якої він потрапив, схоже, випадково", - зазначає творча група стрічки.