На думку музейників, відкривати музеї без запуску роботи громадського транспорту - недоцільно, так як співробітники музеїв не зможуть дістатися на роботу. До того ж, велика частина співробітників - люди старші 60, а вихід на роботу ставить їх здоров'я під загрозу.
"Музеям також потрібні додаткові кошти на щоденне забезпечення дезінфекції та засобів індивідуального захисту персоналу", - сказано у зверненні.
"Відсутність алгоритму поетапного виходу з карантину і прописаних механізмів його забезпечення, зокрема, фінансового, призведе до імітації виконання вимог, коли установи, не маючи необхідних фінансових та інших ресурсів для їх повноцінного виконання, але будуть змушені відкритися на вимогу органів влади під власну відповідальність", - додали підписанти.
Як повідомлялося, Кабмін має намір продовжити карантин до 22 травня, проте вже з 11 травня деякі обмеження будуть зняті. Українцям у рамках першого етапу послаблення карантину дозволять відвідувати парки та зони відпочинку, салони краси, перукарні, музеї і бібліотеки, стоматологію, нотаріусів тощо.
Раніше ZN.UA писало про те, що план поетапного виходу з карантину потребує доопрацювання. Зокрема, чим відрізняється робота салонів краси (1-й етап) від побутового обслуговування населення (2-й етап), і чи зможуть повноцінно функціонувати кінотеатри та театри (3-й етап), якщо громадський транспорт, включаючи метрополітен, запрацює для всіх громадян тільки на четвертому етапі. Докладніше читайте в статті Олександра Петрика "Стратегія під час пандемії".