Митниця Білорусі вимагає доказів, що в книзі про Гаррі Поттера немає закликів до повалення влади

Поділитися
Митниця Білорусі вимагає доказів, що в книзі про Гаррі Поттера немає закликів до повалення влади Книгу про Гаррі Поттера запідозрили в закликах до повалення влади © Warner Bros
Книга була надрукована в Литві.

Митниця Білорусі вимагала доказів того, що книга «Гары Потэр і таемная зала» ( «Гаррі Поттер і таємна кімната»), яку видавництво «Янушкевич» намагалося ввезти на територію країни, немає закликів до повалення чинної влади, повідомляє TUT.BY з посиланням на інформацію від видавництва. У Державному митному комітеті Білорусі цю інформацію спростували.

У видавництві зазначили, що книгу надрукували в Литві. Тираж повинні були завезти в Білорусь, де з 26 вересня повинні стартувати продажі книги. Але на одній з регіональних митниць у представників транспортної компанії, яка здійснює перевезення, зажадали доказів того, що в книзі немає закликів до повалення чинної влади.

Співробітники «Янушкевич» підготували відповідну довідку і відправили її. Документ представлений в «Білоруську митницю за місцем вимоги». Вони повідомили про сюжет «Гаррі Поттера», а також те, чим відома ця книга.

Tut.by

Білоруська митниця спростувала інформацію про те, що її представники вимагали будь-які документи, що підтверджують, що «Гаррі Поттер» не містить закликів до повалення влади. У митниці також підкреслили, що змін в законодавстві, що стосуються ввезення друкованої продукції, не було.

Перша книга серії, «Гаррі Поттер і філософський камінь», вийшла в Білорусі в 2019 році. Англійською мовою перша книга про хлопчика-чарівника була видана в 1997-му.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

У Білорусі вже понад місяць тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі