Українські культурні інституції продовжують анонсувати і реалізовувати кілька художніх благодійних проектів на підтримку української армії. До столичних театрів приєднуються музеї. Національний художній музей України презентує благодійну програму "Леви своїх не лишають". Цей проект передбачає низку спеціальних арт-подій, усі кошти від яких будуть спрямовані на підтримку поранених, а також музею в Луганську, що постраждав від вибухів.
У рамках проекту "Леви
своїх не лишають" заплановано творчі зустрічі, концерти, кінопокази, книжковий обмін, художню лотерею. Керівництво музею акцентує увагу на тому, що всі охочі можуть залишати для українських воїнів свої листи і малюнки, а також робити посильні внески, обмінюючи їх на символічних "левів". Як відомо, масивні скульптурні леви, що зустрічають відвідувачів біля фасаду будівлі, давно стали символом знаменитого українського музею. Його працівники наголошують, що всю інформацію про використання коштів буде опубліковано на інформаційних ресурсах музею, усі дані охочі можуть отримати на свої електронні адреси.
Тривалість проекту точною датою не обмежена. Як заявляють музейники, "Леви" підтримуватимуть своїх до повної перемоги.
- Ми будемо робити все можливе, щоб наші відвідувачі не залишилися байдужими до проекту, а запорука цього інтересу - відкрите спілкування, - кажуть вони.
Зрозуміло, що киян тривожить доля колег з Луганська і Донецька, - тамтешні музеї сильно постраждали, і потрібно докласти максимум зусиль, щоб найближчим часом ці колекції були відновлені й збережені.
У рамках проекту "Леви своїх не лишають" уже відбувся кінопоказ від об'єднання "Вавилон'13", а також благодійний концерт за участі співачки Марії Чеби. До 21 вересня триватиме фотовиставка Тараса Полатайка "Війна. 11 портретів". Куратор виставки - Оксана Баршинова. У музеї розповідають, що протягом кількох днів у серпні Тарас Полатайко спілкувався з пацієнтами хірургічного відділення Головного військового клінічного госпіталю Києва. Усі вони потрапили туди з фронту з важкими пораненнями. Художник зробив 11 фотопортретів, а також записав історії цих людей, які опинилися в самому пеклі воєнних дій. Як з'ясувалося, усі вони - зовсім різні люди, родом - з різних регіонів країни, різного віку. Тут і добровольці, і контрактники, і колишні афганці. Кожен з них розповідає, що, побувавши на фронті, тепер інакше цінує й оцінює життя. У найскладніші моменти їм допомагало переконання, що вони борються за свою землю. Ось що каже куратор О.Баршинова: "Героїзм цих людей не передбачає зовнішніх атрибутів, якогось пафосу… Усі портрети вирізняє емоційна стриманість. Разом з тим кожен окремий портрет, особливо їхні погляди в камеру, втягує в поле індивідуального досвіду, акцентує увагу не на фізичних втратах, а на внутрішній силі…".