Коронавірус і мистецтво: як Національна опера готується до відкриття нового сезону

Поділитися
Коронавірус і мистецтво: як Національна опера готується до відкриття нового сезону Новий театральний сезон Національна опера планує відкрити великим гала-концертом © Національна опера України
Основною перешкодою для відкриття оперного театру є масковий режим і соціальна дистанція.

1 вересня Національна опера України анонсує відкриття 153-го театрального сезону великим гала-концертом, в якому візьмуть участь зірки опери та балету. Водночас, карантинні обмеження, пов'язані з поширенням нового коронавірусу, перешкоджають проведенню репертуарних вистав у звичайному режимі.

Зокрема, актори опери не можуть репетирувати і виступати в масках, а при дотриманні необхідної соціальної дистанції оркестр не поміститься в оркестрову яму, розповів Telegram-каналу Олега Вергеліса «Театр Мало Букв» головний режисер Національної опери Анатолій Солов'яненко.

«Постановою Кабінету Міністрів карантин в Україні продовжений до 31 серпня. І головною перешкодою для відкриття саме оперного театру є масковий режим і соціальна дистанція в 1,5 метра. Оперна вистава, на відміну від драматичної, передбачає незрівнянно більшу кількість учасників на сцені. Якщо в драматичному театрі у виставі може бути задіяно від декількох до 10-15 артистів, то в оперному - близько 200. Оркестр, хор, солісти, артисти допоміжного складу, а, нерідко, ще й балет.

При цьому встановлена ​​дистанція ніяк не дозволяє оркестру поміститися в оркестровій ямі, не кажучи вже про хор на сцені. Крім того, ні солісти, ні хор, ні балет, ні ряд виконавців в оркестрі не можуть працювати (і навіть репетирувати) в масках. Все це створює величезні ризики для артистичного персоналу.

Таким чином, про повноцінну роботу оперних театрів до зняття карантинних обмежень говорити абсолютно неможливо. За кілька останніх тижнів кількість заражених артистів в декількох музичних колективах України, які почали працювати (поки, в репетиційному режимі) стрімко зросла. Деякі з них вже знову повернулися на простий...", - зазначив він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, адаптивний карантин в Україні діє до 31 серпня. Крім обмежень, обов'язкових для всіх регіонів України, з 1 серпня діють додаткові, залежно від того, до якої з зон належить та чи інша область.

У "зеленій зоні" знаходяться регіони з найменшою захворюваністю COVID-19, а області зі значним поширенням - в «помаранчевій» і «червоній».

Показники для переходу між зонами залишаються незмінними: завантаженість ліжок, кількість тестувань, динаміка зростання і коефіцієнт виявлення нових випадків. Але розраховувати їх буде автоматизоване ПО, а самі норми гармонізуються з європейськими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі