Кабмін продовжив карантин і затвердив поділ України на зони

Відео
Поділитися
Кабмін продовжив карантин і затвердив поділ України на зони © Pixabay
Рівень поширення коронавірусу в кожній області країни визначатиметься автоматично.

Кабінет міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня та прийняв постанову про поділ регіонів країни на зони залежно від ситуації із коронавірусом.

Постанова «Про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням COVID-19» прийнята з одноденним доопрацюванням.

«Це нова постанова. Її впровадження пропонується з 1 по 31 серпня 2020 року. Вона регламентуватиме встановлення карантину на території країни. У чому відмінність? Залежно від епідемічної ситуації, в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях-районах встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» чи «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19», - пояснив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Рівень поширення коронавірусу в кожній області країни визначатиметься автоматизованим програмним забезпеченням і затверджуватиметься Національною комісією ТЕБ та НС, пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«Базовим рівнем моніторингу є моніторинг на рівні області за показниками, які використовуються зараз: завантаженість ліжок не більше 50%, середня кількість тестувань не менше 24 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування не більше 11% і показник динаміки зростання випадків інфікування не більше 10%», - додав він.

У «зелену зону» входять області, в жодному з районів яких не зафіксовано перевищення показників. Тут діють такі обмеження:

  • носіння масок і респіраторів в громадських місцях;
  • проведення масових заходів із розрахунку одна людина на 5 кв. м., у кінотеатрах і театрах – з розрахунку 50% наповненості;
  • перевезення пасажирів у громадському транспорті – лише в межах сидячих місць.

«Регіони, які постійно знаходяться в «зеленій» зоні, не потребують втручання або посилення протиепідемічних заходів на національному рівні», - додав міністр.

Якщо індикатори змінюються п'ять днів поспіль, весь регіон чи окрема адміністративно-територіальна одиниця (район – ред.) переходить в «жовту», «помаранчева» чи «червону» зону.

У «жовтій» чи «буферній» зоні посилення карантину будуть незначними порівняно з регіонами «зеленої» зони. У «помаранчевій» і «червоній» зонах карантинні обмеження будуть жорсткими.

Дивитися з 54:10 хвилини.

Минулого місяця епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилася, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу.

У МОЗ доручили лікарням готуватися до другої і третьої хвиль COVID-19, які очікуються з настанням осінніх холодів. Міністр Степанов також анонсував продовження карантину і перегляд умов чинного адаптивного.

Залежно від епідситуації, Україну поділять на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони, у кожній з них діятимуть власні правила і обмеження. Нагадаємо, карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап послаблення обмежень розпочався 11 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі