Кіностудія Довженка висунула на посаду директора творця фільмів про Бандеру і Шухевича

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кіностудія Довженка висунула на посаду директора творця фільмів про Бандеру і Шухевича Кіностудія Довженка
Від нового керівника чекають дій для технічного переоснащення кіностудії і дебютів молодих режисерів.

Колектив Національної кіностудії імені Довженка має намір запропонувати Міністерству культури на посаду нового керівника кінорежисера Олеся Янчука.

"Колектив студії, всі цехи Мінкульту вирішили запропонувати кандидатуру на посаду директора. Це кінорежисер Лесь Янчук. Він вже попрацював і продюсером. Добре розбирається у виробництві. Знає студійних людей, цеху, стан справ, потреби кіновиробництва", - розповів ZN.UA кінорежисер, сценарист і продюсер Роман Балаян.

Кінорежисер також поділився своїм баченням шляхів розвитку українського кінематографа. Для його розвитку потрібно, за словами Балаяна, домагатися чесних і прозорих форм кіновиробництва і кінобізнесу, а також "привчати" глядача до вітчизняного кіно в прокаті. "В цьому плані останнім часом є зрушення. Адже вже у жовтні в кінотеатральній демонстрації одразу кілька українських фільмів", - зазначив кінорежисер.

"Щоб побудувати нове, все-таки потрібно звертатися до досвіду попередників. І потім, є нерозуміння державних органів, що таке кіно. А це одна з форм інтеграції у світ, Європейський Союз зокрема ... Я хочу, щоб ми запропонували керівництву Міністерства культури і Держкіно своє бачення і розуміння ситуації. Та шляхи її вирішення", - зазначив Балаян і додав, що для якісного розвитку кіноосвіти та кіновиробництва потрібно використовувати найкращі міжнародні напрацювання, технології, схеми.

За інформацією ZN.UA, співробітники кіностудії Довженка зібрали 120 підписів за кандидатуру Леся Янчука і відправили відповідне звернення на його підтримку в Мінкульт. У свою чергу, керівництво Держкіно хотіло б бачити на цій посаді колишнього керівника Національної телекомпанії України Віталія Докаленка.

Довідка: Народний артист України Олесь Янчук - один з найактивніших українських режисерів, відомий як постановник історичних картин із виразним національно-патріотичним акцентом - майже всі його роботи присвячені темам, табуйованим в радянський час: "Голод-33" (1991) - про трагедію українського голодомору; "Атентат - Осіннє вбивство у Мюнхені" (1995) - про вбивство Степана Бандери; "Нескорений" (2000) - про головного командира УПА генерала Романа Шухевича; "Залізна сотня" (2004) - про боротьбу бійців УПА на польсько-українському кордоні в 1944-1947 роках; "Владика Андрей"(2008) - про Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Детальніше про це читайте в інтерв'ю Олега Вергеліса з Романом Балаяном в суботньому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

zn
zn
Роман Балаян запропонував створити "довженколенд" для режисерів і продюсерів

Мінкультури створило комісію з перевірки діяльності Держкіно

Мінкультури не буде скасовувати обов'язковий дубляж фільмів українською мовою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі