До складу журі конкурсу Горовиця увійшли музиканти зі США, Німеччини, Польщі

Поділитися
У зв'язку зі складною ситуацію в державі у 2014-2015 рр. конкурс Горовиця двічі переносили. Це стало негативним фактором для його подальшої долі. До того ж цей конкурс - єдиний подібний в Україні (з 2004 р. є членом Усесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів).

З 20 квітня по 4 травня у столиці відбудеться XI Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця (конкурс включає кілька етапів - Горовиць-Дебют, Молодша і Середня групи). Дирекцію конкурсу підтримало керівництво Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів WFIMC.

У зв'язку зі складною ситуацію в державі у 2014-2015 рр. конкурс Горовиця двічі переносили. Це стало негативним фактором для його подальшої долі. До того ж цей конкурс - єдиний подібний в Україні (з 2004 р. є членом Усесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів).

Ще наприкінці минулого року за адресою вул. М.Коцюбинського, 12, зникла пам'ятна дошка, присвячена геніальному Володимиру Горовицю. На дошці був напис: "У цьому будинку в 1903-1904 рр. жив славетний піаніст ХХ століття Володимир Горовиць".

А на початку цього місяця активісти проводили акцію на підтримку Міжнародного конкурсу пам'яті Горовиця, бо якби цей музичний захід цьогоріч скасували, його виключили б зі складу Міжнародної федерації музичних конкурсів. Активісти задля підтримки конкурсу робили фото з назвою акції - # Горовиць2016БУТИ - і розміщували у Фейсбуці.

Нині все-таки є підстави для успішного проведення запланованого XI конкурсу в разі його підтримки державною владою та іншими структурами.

До складу журі цьогорічного форуму ввійдуть музиканти з різних країн: Олександр Злотник (Україна), Валерій Козлов (Україна), Манана Доіджашвілі (Грузія), Альберто Нозе (Італія), Ельза Колодін (Німеччина), Войцех Світала (Польща), Валіда Расулова-Сук (США), Маріан Рибіцкі (Франція).

Як відомо, переможці конкурсу в групі "Горовиць-Дебют" отримують дипломи й призи, а також беруть участь у заключному концерті. Дирекція залишає за собою право залучати переможців до концертної діяльності в сезонах.

А от у Молодшій та Середній групах передбачено вагомі грошові премії.

Нагадаємо, що міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця засновано 1995 р. У ньому беруть участь молоді таланти з усього світу. Конкурс відзначений впливовими музичними організаціями. За роки його існування в ньому взяли участь понад 1200 молодих музикантів з 33 країн світу.

З останніх досягнень - перемоги його учасників (наших земляків) Вадима Холоденка у XIV Міжнародному конкурсі Вена Клайберна, США (вперше за всю історію конкурсу українець посів перше місце й отримав Золоту медаль), Антонія Баришевського у XIV Міжнародному конкурсі піаністів імені Артура Рубінштейна, Ізраїль (перша премія, Золота медаль) і Романа Лопатинського у 60-му Міжнародному конкурсі піаністів імені Ферруччо Бузоні, Італія (третя премія, Бронзова медаль і приз глядацьких симпатій).

Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 р. існує Школа виконавської майстерності (з 2000 р. - Міжнародна літня музична академія).

За свою історію конкурс став своєрідним центром музичного і культурно-просвітницького життя України, ініціюючи значні мистецькі й педагогічні міжнародні акції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі