Археологічна опера про мандрівку поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів та галерей CHORNOBYLDORF; історія молодого режисера, що вирушає в глибинку, щоб попросити немолодого маестро кіно стати актором його фільму; “смутна і невесела” історія про полювання за нечистою силою та інші козацькі оповідки, словом – класика української прози раннього XIX століття. У квітні в театрах Києва буде що подивитися, The Village розповідає про деякі з театральних постановок цього місяця.
Опера CHORNOBYLDORF розповідає про нащадків людства, що вижили після серії катастроф, опиняються у пост-суспільстві, світі після смерті капіталізму, опери та філософії. Вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Композитори: Роман Григорів та Ілля Разумейко.
Квитки на найближчу виставу (18 квітня ) можна придбати тут.
Вистава “Майстер”, окрему роль у якій присвятили навіть коту, висвітлює історію актора-відлюдника, до якого несподівано навідується молодий режисер. Та на останнього чекає багато несподіванок у спробах повернути Майстра в світ Мистецтва.
Постановка ‒ Дмитро Морозов. Художник ‒ Костянтин Кравець. Хореографія ‒ Марія Кізуб.
Квитки на сайті театру ім. Лесі Українки.
Від Камю до Квітки-Основ'яненка. Класичний твір Григорія Квітки-Основ'яненка, як всім відомо, починається із опису конотопського сотника Микити Уласовича Забрьохи, який сидить «смутний і невеселий» (саме звідси пішов крилатий вислів). Учора сотник їздив свататися до хорунжівни Олени, роботящої, чесної і красивої дівчини, яка не мала батьків, а мала тільки брата. Забрьоха спитав брата, чи віддасть той сестру за нього, але успіхом його пропозиція не увінчалась. Микита отримав гарбуза, тобто відмову.
За реалізацію на сцені відомого ще зі школи твору взявся Іван Уривський, який нещодавно поставив на сцені п’єсу одного з лідерів філософсько-мистецького напрямку екзистенціалізму. Йдеться про Альбера Камю та його “Калігулу”.
Квитки на "Відьму" тут.