Булгаков vs Листовничий: КиївЦифровий проводить онлайн-голосування за дерусифікацію вулиць столиці

Поділитися
Булгаков vs Листовничий: КиївЦифровий проводить онлайн-голосування за дерусифікацію вулиць столиці Дім на Андріївському узвозі, 13 був також помешканням українського інженера та архітектора Василя Листовничого © Музей історії міста Києва
Задум міської влади вже зібрав чимало коментарів, кияни реагують по-різному, вносять свої зауваження, деякі з публічно оголошених ідей ймовірно згодом знайдуть своє втілення.

У застосунку КиївЦифровий кожен зацікавлений може віддати голос за перейменування вулиць столиці. Топоніміка Києва має всі шанси покинути тенета епохи русифікованости, наприклад, вулицю Михаїла Булгакова, який проявляв неабиякий сентимент до Бучі,  пропонують назвати на честь ректора Болонського університету Юрія Дрогобича. Або українського інженера та архітектора Василя Листовничого, ще одного мешканця того самого містичного будинку на Андріївському узвозі, 13.   

Наразі з вибором щодо перейменування визначилися близько 2 мільйонів громадян.  ГО “Експертний корпус” підготувала покрокову інструкцію як приєднатися до ініціативи, зібравши три десятки старих найменувань та пропозиції щодо їх оновлення, зважаючи на історичні реалії. Декільком вулицям, зокрема, пропонують надати імена загиблих воїнів, ветеранів російсько-української війни.

"Взяти участь можуть усі громадяни України, для верифікації використовується Bank ID. Вибирайте розділ "Електронна демократія", оновлюйте застосунок і віддавайте свій голос до 19 червня включно. Всі результати передадуть у Київраду для подальшого розгляду та експертизи. Зручно, прозоро і в кілька кліків", – повідомив заступник голови КМДА Петро Оленич про голосування.

Українські політичні діячі, військові, письменники, художники, поети

У загальному  списку – майже 300 обʼєктів, відібраних експертною комісією. Задум міської влади вже зібрав чимало коментарів, кияни реагують по-різному, вносять свої зауваження, деякі з публічно оголошених ідей ймовірно згодом знайдуть своє втілення. Засновник радіо “Нічний Голосіїв”, киянин Алік Соломонов зауважив, що деяким із пропозицій Комісії, яка рекомендувала для голосування певні варіанти, важко знайти обґрунтування:

“Є в комісії та сіоністське лобі. Якщо присутність у варіантах Голди Меїр, яка народилася у Києві, та одесита Володимира Жаботинського, ще якось можна пояснити зв'язком з Україною, то варіант «Ізраїльська» відразу для кількох вулиць змушує мене вимагати додавання хоча б «Палестинської». На «Ясіра Арафата» громадськість поки що не готова, думаю”.

Водночас у списку багато добрих варіантів: українські політичні діячі, військові, письменники, художники, поети. Багато пропозицій, пов'язаних із героями нинішньої війни, констатує він.

Детальніше з питанням перейменування вулиць столиці на сторінках DT.UA розбирався наш автор Олександр Сергієнко в статті Перейменування вулиць Києва. Не піти шляхом забуття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі