Берлінале-2016: по дорозі в Голлівуд

Поділитися
У Німеччині цими днями проходить один з найбільших світових кінематографічних оглядів: Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале). Він відкрився картиною Джоела та Ітана Коенів "Хай живе Цезар!"

У Німеччині цими днями проходить один з найбільших світових кінематографічних оглядів: Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале). Він відкрився картиною Джоела та Ітана Коенів "Хай живе Цезар!"

Мабуть, не випадково стартовим залпом Берлінале став фільм про мистецтво кіно? Точніше, про фабрику зірок. Адже події комедії братів Коенів розгортаються наприкінці золотого століття Голлівуду. Причому впродовж одного дня. Цей день насичений метушнею і проблемами. Серед яких, наприклад, викрадення виконавця головної ролі в одному дорогому проекті. Як завжди у братів Коенів - фільм багатоплановий, багатошаровий. У картині знімалися Тільда Суінтон, Джордж Клуні, Рейф Файнс, Джона Хілл, Скарлетт Йоханссон та ін.

Цього тижня "Хай живе Цезар!" вийде у світовий прокат. А на українських екранах нову комедію Коенів можна буде побачити 18 лютого (в основній програмі Берлінале "Хай живе Цезар!" показали поза конкурсом).

Усього ж основна програма фестивалю включає 23 картини.

Серед фільмів-учасників головного змагання значаться наступні. Стрічка "Колектив", яка розповідає про датську комуну 1970-х, створена одним із засновників датської "Догми" Томасом Вінтербергом (Данія, Швеція, Нідерланди). Молодіжна драма "Коли тобі сімнадцять" (режисер Андре Тешіне, Франція); "Поперечна течія" (режисер Ян Чао, Китай). Спайк Лі представить сучасну адаптацію давньогрецької "Лісістрати" - фільм "Чирак", дія якого розгортається в бандитських передмістях Чикаго (США). Сімейна драма "Новини планети Марс" (режисер Домінік Молль, Франція, Бельгія). Історія мексиканця, який був депортований зі США та повернувся в Америку нелегально, - фільм "Я - Неро" (режисер Рафі Піттс, Німеччина, Франція, Мексика). Британський байопік "Геній" - повнометражний дебют Майкла Грендейджа. "Майбутнє" (реж. Міа Хансен-Льове, Франція, Німеччина). "Смерть у Сараєво" (режисер Даніс Тановіч, Франція, Боснія та Герцоговина). "Листи з війни" (режисер Іво М. Феррейра, Португалія). "Прибуття дракона" режисера, актора та сценариста Мані Хаджиджи (Іран). "Колискова для скорботної таємниці" (режисер Лав Діас, Філіппіни, Сінгапур). "Сполучені штати любові", режисера Томаша Василевськи (Польща, Швеція). 19 стрічок - це світові прем'єри.

Долю основних фестивальних нагород вирішує міжнародне журі, яке очолює Меріл Стріп. Разом із нею переможців кінофоруму визначатимуть: режисер Малгожата Шумовська, актори Ларс Ейдінгер, Клайв Оуен, Альба Рорвахер, фотомайстер Бріджитт Лякомб, критик Нік Джеймс.

Символіка нинішнього фесту, представляє пригоди символічних ведмедиків Берліном. Ці символи катаються в метро, тиняються вулицями, дивляться на небо, вони ж, природно, намагаються підкорити фестивальні сходи.

Благодушні ведмедики, мабуть, у певному сенсі пом'якшують соціально напружену тематику багатьох картин. А також на час відволікають жителів і гостей Берліна від поточних проблем, пов'язаних не лише з мігрантами.

Українське кіно на 66-му Берлінському фестивалі - це участь наших проектів у програмах Generation14+ та "Документальна панорама". Короткометражний фільм режисера Нарімана Алієва "Без тебе" (Sensiz) включено до конкурсу Generation14+ із перспективою виграти приз "Кришталевий ведмідь" - нагороду, передбачену для переможця в цій номінації. (Стрічка знімалася у Криму влітку 2015-го).

Крім того, в програмі "Документальна панорама" покажуть документальний фільм "Маріуполіс" режисера Мантаса Кведаравичюса, створений у копродукції з кінематографістами Литви, Німеччини, Франції та України. Стрічка розповідає про буденне життя в Маріуполі - місті, розташованому на схід від Криму. Це кінорозповідь "про життя, яке йде своїм порядком, незважаючи на зміну кольорів прапора чи присутність військових", - повідомляють у прес-релізі студії, яка займалася виробництвом фільму.

Традиційно в рамках Європейського кіноринку організовано й Український національний стенд, розміщений у готелі Marriott (організатори - Державне агентство України з питань кіно спільно з Київським міжнародним кінофестивалем "Молодість").

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі