Яна Дубинянська, «Дружини привидів», видавництво «Нора-Друк»

Поділитися
Технологічний процес ХХ століття подарував світові атомні та ядерні винаходи, згодом світ пережив масу катастроф техногенного характеру, досить згадати Хіросіму чи Чорнобиль...

Технологічний процес ХХ століття подарував світові атомні та ядерні винаходи, згодом світ пережив масу катастроф техногенного характеру, досить згадати Хіросіму чи Чорнобиль. Як бачимо, легкодумство у поводженні з такими подаруночками загрожує непоправними наслідками. Не могла не торкнутися цієї теми і Яна Дубинянська в повісті «Дружини привидів».

Вперше читач зміг ознайомитися з твором у санкт-петербурзькому журналі «Полдень, ХХI» ще 2005 року. Правда, тоді він був опублікований під назвою «Виза для вдовы».

Спалахнула радіоактивна пожежа, й Ігор, загасивши її, запобіг світовій війні. Так, він герой.… Але той, хто живе в реальному світі разом зі своїми рідними та близькими, — це вже не та людина, котру вони знали раніше. Це вже не милий чоловік і люблячий батько — це просто набір інформації. Віта, його дружина, вирушає на пошуки колишнього Ігоря в «Ф-зону», що й розгортається, власне кажучи, в сюжет повісті «Дружини привидів».

Реальність та ірреальність переплелися. Фантастична love-story, адже тільки щирі почуття можуть штовхнути на такий вчинок: плюнути на радіацію і рвонути шукати не відаючи що. Віта Марченко вже навіть не знає — її чоловік справжній чи... фантом.

Друга повість, яка входить до книжки, — «Коммуна»; раніше публікувалася у журналі «Реальность фантастики» (2007).

Іронічна, на перший погляд — навіть абсурдна історія. Двоє героїв, Жанна і Микола, перетинаються в Парижі. Жанна втікає від суворих буднів комуни зі своєї країни і шукає кращого життя у столиці Франції. Микола приїхав сюди на симпозіум. Він веде наукові дослідження про життя комуністів, навмисно відривається від групи і потрапляє в халепу. Що було б, якби не Жанна та її друзі!

Розкривається філософія життя в комуні: життя чітко за правилами, метушня, сварки з приводу і без. Там кожен знає, чого слід очікувати від інших, але, попри це, бурхливо реагує на очікуване. «Життя там вариться у власному соку до неїстівної кондиції».

Композиційно кожна ситуація в повісті переплітається ланцюжком із двох точок зору: Жанни і Миколи, що робить її захоплюючою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі