Як «це» роблять в Одесі-мамі

Поділитися
В Одесі з актуальної культтематики — не тільки пам’ятник матінці-Катерині, а й культурне рейдерство...

В Одесі з актуальної культтематики — не тільки пам’ятник матінці-Катерині, а й культурне рейдерство. Обговорюють не замах бізнесмена на Спілку художників (суд виніс рішення на користь останньої) чи безкінечні позивання пресвітеріан і Спілки театральних діячів. А активно переймаються питанням: заберуть чи не заберуть Палац культури студентів у культпросвітян? І чи не вийде так, що в хорошому будинку за адресою Маразліївська, 34а, незабаром облаштується черговий банк або інша «крута» установа? Як той казав, робіть ставки, панове!

Сьогодні важко сказати, чия візьме. Однак абсурдність і шкідливість затії обласної ради та деяких структур, які допомагають їй, цілком очевидні.

У планах облради, тобто власника будинку (до питання про власність ще повернемося) — виставити на вулицю чимало гуртків і самодіяльних колективів. А натомість знайти орендаря, котрий зможе відреставрувати Палац студентів «і надалі законно здійснювати там свою діяльність».

Якщо дотримуватися цієї логіки, то слід також негайно вигнати геть усіх жителів старої частини міста! Адже їхня квартплата йде в якусь бездонну бочку. І на капітальний ремонт будинків грошей досі немає. А ще треба вигнати із займаних будинків усі музеї, бібліотеки, навіть театри. І філармонію на додачу! І це принаймні вийде «логічно», оскільки ходити до них все’дно буде нікому, якщо установи, подібні до сьогоднішнього Палацу студентів, не виховають молодь, здатну всерйоз сприймати мистецтво та літературу.

На сайті міста розміщено повідомлення прес-служби облради, із якого випливає, що свій будинок Палац студентів займає незаконно.

І правда, обласна рада примудрилася в судовому порядку визнати недійсним охоронно-орендний договір! У директора Палацу студентів Галини Селівьорстової інша думка: строк договору сплив, а подовжувати його навмисно не стали. Як не стали підраховувати і суму, яку Палац студентів нібито має вносити до обласного бюджету.

А тим часом саме область мала б «підгодовувати» дану установу й думати, як можна розширити її діяльність, щоб у ньому проходило більше заходів обласного масштабу. Фінансування Палацу студентів фактично припинилося ще 1991 року. І відтоді цей культ­освітній центр не жебракував, а працював на госпрозрахункових засадах. Палац не здає свої площі в оренду і не збирає при цьому вершки, а втім, саме в цьому намагаються переконати громадськості. Тут працюють госпрозрахункові студії, об’єднання, колективи, клуби, котрі за дуже помірну плату відвідують і діти, і молодь, і люди похилого віку. Тобто не тільки студенти. Хіба це гріх? Зрештою, назвіть цей будинок якось інакше, хоч Центром культури та творчості.

А з питання, кому насправді належить право власності на палацове приміщення, існує окрема думка в обласної ради профспілок. Більше того, йде судовий розгляд (чергове засідання призначено на 5 листопада), будинок взагалі-то перебуває під арештом. Однак у деяких документах палац фігурує як власність міста та області. Спробуй-но розберися!

А що ж влада? Коли потрібно виборчу дільницю в палаці влаштувати або талановитих дітлахів продемонструвати високим гостям — вона тут як тут. Але найпікантніше в невеселій історії от що... Керівництво Палацу студентів періодично тероризують охочі зайняти будинок ще з 2003 року. А сьогоднішні події були спровоковані зверненням директора в обласне управління охорони пам’яток історії та культури з проханням дати обгрунтування капітальному ремонту палацу, визнаного пам’яткою архітектури місцевого значення. Ось тут і почалося... Звісно, зсередини будинок підтримується силами колективу. Але з капітальним ремонтом самим не впоратися. До того ж закон забороняє самовільно виконувати роботи на охоронюваному державою об’єкті навіть за наявності потрібних коштів.

Насправді ж ніяких реставраторів для Палацу студентів шукати не треба. Його вже внесено в проект міської програми збереження історичної забудови на 2008 рік як один з об’єктів, що потребують першочергового проведення реставраційних робіт! А поки... Кінця епопеї з виселенням очікують колектив керівників гуртків і колективів із 32 осіб і п’ять тисяч людей різного віку, які щомісяця відвідують Палац. Але, зважаючи на все, обласну раду вражають зовсім інші цифри, які обіцяють вигоду від продажу однієї з останніх активно діючих культосвітніх установ Одеси.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі