ТЕЛЕБАЧЕННЯ З ЛЮДСЬКИМ ОБЛИЧЧЯМ

Поділитися
Канал «1+1» відсвяткував п’ятирічний ювілей. І зробив це зі смаком. Без пишних торжеств, але й себе не забув, і про глядачів подбав...

Канал «1+1» відсвяткував п’ятирічний ювілей. І зробив це зі смаком. Без пишних торжеств, але й себе не забув, і про глядачів подбав. Для себе — вечірка в клубі «Промзона», де були всі численні співробітники каналу та друзі. Для глядачів — виставка в галереї «Лавра», показ фільму «Схід-Захід» і, ясна річ, телеверсія гала-концерту українських зірок світової опери з нагоди дня народження «1+1». А була ще суто ділова частина — «круглий стіл» з участю українських і російських журналістів, на якому обговорювалися програми «1+1». Причому підійшли до цього й на самому каналі, й гості аж ніяк не формально. Протягом дня журналісти дивилися ТВ-дайджест, аби отримати максимально повне уявлення про канал загалом, починаючи від дизайну, заставок і закінчуючи всім жанровим і тематичним спектром: політичне мовлення (програма «5ґ5», спецпроекти «Епіцентру», телемости тощо), пуб- ліцистика, розважальні та спортивні передачі тощо. Усе те, що ми дивимося день у день, до чого звикли і сприймаємо мало не як належне. І тому масове захоплення й досить влучні спостереження сторонніх колег, їхні неупереджені зауваження видавалися дуже цікавими.

Коли резюмувати загальне колективне враження, то це правильно підібрана інтонація каналу та добрий настрій, що залишається в глядачів. Причому останнє твердження зовсім не треба сприймати як сумнівний комплімент. Навпаки. «З цим телебаченням можна жити, — стверджують закордонні журналісти. — Не ридати, не впадати в істерику, а жити. І вже принаймні — лягати ввечері спати з хорошим настроєм». І тут дуже важливо, що канал не орієнтується на якусь одну категорію глядачів, не робить культу з інформації, не впадає в попсу, а просто робить цікаві програми. Для всіх. Саме тому, скажімо, «Парк автомобільного періоду» відзначали всі без винятку гості, при цьому чесно визнаючи, що загалом-то машини їх не цікавлять. А цікавить наразі темперамент ведучого, динамізм, інформаційна насиченість, чудова операторська робота, технологічна винахідливість. Власне, ці самі компліменти можна зарахувати й до «Сніданку з «1+1»: ваші ведучі дуже емоційні і, виявляється (!), вони мають стать, тоді як на російському ТБ, ремствували росіяни ж, усі під один гребінець. «Ваші ведучі, — говорила Наталія Осипова, яка представляє концерн «Вечірня Москва», — універсальні. Можуть однаково успішно вести політичне шоу і заодно програму про самогубства. У схожій ролі можна уявити лише Познера. А от у поколінні від 30 до 40 років — явний дефіцит. У нас дві скрути: або людина закута в залізобетон інформаційної програми, або говорить непристойності в ефір». І ще одна проблема, на яку звернула увагу пані Осипова: «Сьогодні на ТБ немає цікавості до людини. Часто на екран виноситься якась попсова історія, і що особистість дивніша, то краще. А просто людська історія, зроблена з повагою до неї, тобто до звичайної людини, трапляється дуже рідко. У цьому вам можна позаздрити». Додам, що компліменти ці передусім адресувалися Ользі Герасим’юк і Миколі Вересню, зокрема його новому проекту «Без табу».

Коли йдеться про інтонацію каналу, то це поняття включає не лише тональність програм, індивідуальність ведучих, воно починається вже з заставок, не тільки стильних, модних і виконаних з неабияким смаком, а й точно вивірених: ніяких агресивних і дратуючих кольорів. І до того ж гарних. А людина, якій часто живеться дуже тяжко, як влучно зазначив критик Сергій Тримбач, жадає краси та світла, у людських очах — насамперед.

Окремою темою на «круглому столі» стало політичне мовлення. Тут поза конкуренцією та вище будь-яких похвал — «Великі перегони». Колеги говорили про оригінальність, дотепність (зокрема й візуальних рішень) і незвичайність цього проекту «1+1» та його авторів — Дмитра Джангірова, Валерія Зайцева, Валерія Бабича й усієї його команди і, певна річ, «Братів Гадюкіних». Відомо, що «1+1» робитиме аналогічний проект для ГРТ, тільки з російськими політиками. Постійно «Великі перегони» будуть і в ефірі каналу «1+1». Утім, із цього приводу Денис Горєлов із «Известий» зазначив, що в перервах між виборами політичне життя в Україні досить потайне, воно має, радше, підкилимовий характер, а це може створити проблеми для авторів проекту. У цьому зв’язку він сказав: «Хочу привітати ваше неполітичне мовлення і поспівчувати політичному».

Авжеж, говорячи про політичне мовлення, учасники «круглого столу» не могли не сказати про проект «5ґ5». Тут думки розділилися: від цілковитого захвату до психологічного неприйняття. Але найточнішим, як на мене, був знов-таки Горєлов: «Це приклад того, як програма політичного мовлення випереджає політичне життя. Чудовий дизайн, хороша операторська робота, ведучі безстрашно викликають вогонь на себе. І представники партій замість того, щоб взаємно дискутувати, дружно ополчаються на ведучих. Це природно: у карликових партій немає серйозних розбіжностей. Змінюватиметься партійний устрій, професіоналізуватимуться політики, доведеться змінювати модель програми і змінюватися ведучим». Але на «1+1» цим нікого не здивуєш. Що-що, а змінюватись і придумувати нове вони вміють. Головне ж залишається незмінним: це, як і раніше, буде телебачення для людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі