Таємна колекція в Будинку Тичини

Поділитися
Київський Музей-квартира Павла Тичини відкриває завсідникам невідомі шедеври живопису з приватної колекції геніального українського поета. Квартира письменника на вулиці Терещенківській давно стала місцем зустрічі не тільки поважних цінителів творчості Павла Григоровича, ця обитель приваблює і молодь.

Київський Музей-квартира Павла Тичини відкриває завсідникам невідомі шедеври живопису з приватної колекції геніального українського поета.

Квартира письменника на вулиці Терещенківській давно стала місцем зустрічі не тільки поважних цінителів творчості Павла Григоровича, ця обитель приваблює і молодь. Як відомо, меморіальна квартира відчинила двері для відвідувачів ще в січні 1981-го (тоді відзначали 90-річчя від дня народження митця). Музей зібрав завидну колекцію експонатів: рукописів, картин, особистих речей, пов'язаних із поетом. Багато відвідувачів кажуть про надзвичайну духовну атмосферу в домі. І це природно. Тичина збирав книжки, обожнював музику. Сам грав на фортепіано, кларнеті, бандурі, гобої. Один із його улюблених інструментів - кларнет. Усім відома поетична збірка "Сонячні кларнети".

До всього, сам поет прекрасно малював. Хранителі музею кажуть, що якби доля повернула Павла Григоровича в якесь інше русло, то, цілком можливо, він став би чудовим живописцем. По-перше, його наставником був відомий художник Михайло Жук. А, по-друге, Тичину серйозно готували до вступу до Петербурзької художньої академії.

Життя розпорядилося інакше, ці плани не здійснилися. Проте живопис супроводжував поета постійно. Ось і в його квартирі на Терещенківській не тільки унікальні автографи та книжки, тут є і малюнки самого поета, є і картини таких видатних художників, як Олександр Шовкуненко, Катерина Білокур, Микола Глущенко, Василь Касіян, Микола Дерегус та ін.

Нещодавно в Музеї виникла ідея - ще ширше розкрити світ живописних захоплень і пристрастей Тичини, запропонувавши відвідувачам музею ті шедеври з його колекції, які менш відомі широкому загалу: деякі картини не завжди потрапляють у поле зору, а частіше криються у схованках музейних фондів.

Отже, днями буде представлено "таємну колекцію" Тичини. До неї входять роботи багатьох його друзів. Знову-таки можна буде побачити роботи Глущенка, Білокур, Пащенка, багатьох інших майстрів, картини яких раніше не експонувалися. Тут і малюнки, і графіка живописців ХХ століття. Тут є і цікаві сюжети, пов'язані з тією чи іншою живописною роботою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі