Кадр із фильму «Всі жінки відьми» |
Літо для ТВ — пора затишшя. Творчі групи роз’їжджаються у відпустки, та й з кінопрем’єрами не густо. Воно й зрозуміло — все найцікавіше канали приберігають до осені, до початку нового телесезону. Начебто і правильно: в таку спеку кожен прагне куди-небудь у затінок, чимдалі від розпечених квартир. Ну, а як бути тим, хто цього задоволення з різних причин позбавлений? Дивитися канал «1+1». Він підготував для своїх глядачів два нових серіали — американський поліцейський драматичний серіал «Великий кайф» і містичний «Всі жінки відьми».
«Великий кайф» — це друга, неофіційна назва міста Нового Орлеана, столиці меломанів, Мекки джазу і блюзу. Ремі МакСвейн, фаховий молодий детектив, що розкриває заплутані справи, саме один із тих, хто знає всі таємниці Нового Орлеана. А ось героїні серіалу, заступнику окружного прокурора Аторні Енн Осборн, досвіду в розслідуваннях дуже бракує. Знаючи про життя і працю детектива лише теоретично, вона часто-густо втрачає слід злочинця. І тому місто та його жителі починають обтяжувати молоду дівчину, а кримінальні справи сплітаються в нескінченне туге плетиво. Але, зустрівшись якось з Ремі, Енн розуміє, що настали нові часи...
А ось панянкам із серіалу «Всі жінки відьми» доводиться мати справу не зі злочинцями, а з надприродними силами. Як і більшість жінок, три сестри не втримались перед спокусою вивчити таємничу книгу, знайдену випадково в старих бабусиних речах. Навчившись таємниць замовлянь і чаклунства, кожна з сестер надбала собі нових проблем: як знищити плеяду монстрів і позбутися лютих духів, правильно застосувавши свої надздібності, як приворожити молодця, що сподобався, і як зберегти свою таємницю від допитливих сусідів.
І все ж головний сюрприз від «1+1» очікує нас наприкінці нинішнього року: в ефірі телеканалу з’явиться ще один новий серіал власного виробництва. Тема його дуже незвична як для серіалів — екологія. Хоча, погодьтеся, досить актуальна сьогодні. Можливо, навіть більше, ніж нескінченні детективно-кримінальні саги. І головне — це справді абсолютно своє кіно: виробник — кінокомпанія «Живе кіно», створена на каналі «1+1». Режисер — Анатолій Матешко, що набув широкої популярності після роботи над двома частинами «Дня народження Буржуя». Цілком природно, що до нового проекту також залучена творча група «Буржуя».
Щоправда, цього разу Матешко працює з іншим сценаристом, харків’янином Володимиром Гриньковим, майстром хвацьких сюжетів і яскравих, точно прописаних характерів, іскрометних діалогів. Взагалі, у «Живого кіно» — великі плани щодо кіно- і серіального виробництва. Готуються до запуску ще кілька фільмів. Запорука успіху майбутніх проектів — це відразу кілька чинників. По-перше, успішний досвід виробництва «Буржуя», по-друге, спрацьованість і злагодженість знімальної групи, ну і, звісно ж, — потужна літературно-сценарна основа. «Живе кіно» працює зараз із кращими літераторами України, широко відомими не тільки в нашій країні, у Європі, а й за океаном. Так, окрім Володимира Гринькова, один зі сценаріїв для «Живого кіно» пише дуже популярний письменник Андрій Курков. Безперечно, співпраця з настільки авторитетними і маститими авторами надалі дозволить уникнути сумного досвіду дописування і переписування цілих сюжетних ліній, як це було в «Буржуї».
Як запевняє Анатолій Матешко, нове «екологічне» кіно кардинально відрізнятиметься від усього зробленого ним досі: «Ми з групою для себе так і сформулювали, що для нас це нова стежина, ми дивимося на весь матеріал інакше. Хочемо забути, що робили досі, звичайно, зберігши те, що було краще у «Буржуї». Але тут ми знову починаємо з нуля. Стилістично це буде цілком інакше зроблено. Сподіваюся, класно».
На сьогодні автори серіалу завершують кастинг. Вже відомо, що всі актори будуть київські. Втім, імена головних виконавців поки що не розголошуються — деякі ще не затверджені, адже до початку зйомок залишився місяць, і за цей час Матешко сподівається зібрати міцний артистичний ансамбль. Щодо самих зйомок, то вони розпочнуться в жовтні. Основна частина роботи пройде в Києві, який у серіалі набуде рис умовного міста Н, і, частково, у Криму. Всього передбачається зняти шість серій, по годині кожна, пов’язані наскрізним сюжетом і героями. Жанр свого фільму постановники визначають просто як «цікаве кіно». Матешко запевняє, що не зосереджуватиметься на проблемах лише природи: «Все, що стосується екології, пов’язано з суспільними, особистими речами, із сім’єю. Діти, батьки, сім’я, любов — усе це ми й намагаємося роздивитися з погляду екології».