Природна підробка

Поділитися
Днями в Києві відбувся концерт групи De Phazz. Вона бувала в нас і раніше — брала участь у закритих корпоративних концертах і в коктебельському джазфесті минулого літа...

Днями в Києві відбувся концерт групи De Phazz. Вона бувала в нас і раніше — брала участь у закритих корпоративних концертах і в коктебельському джазфесті минулого літа. Ідея створення цієї групи належить Піту Баумгартнеру, який не приїхав через нелюбов до гастролей, композитору і сценаристу, що раніше займався рекламою та виробництвом артпроектів. На початку 1990-х він створив власну студію, 1994-го познайомився зі співачкою Барбарою Лар, колишньою вокалісткою маловідомої групи Janet The Planet. Рік по тому залучив до роботи американця Карла Фрієрсона, чий компакт тоді продюсирував. 1997-го вийшов їхній дебютний альбом Detunized Gravity, через рік — альбом Godsdog. Третій CD, під назвою «Шоколадна смерть», випустив Universal. Для артистів, які підписали контракт із мейджором, не існує перешкод — дуже скоро De Phazz почали отримувати запрошення в тури, а їхні кліпи потрапили на MTV. Популярність зросла ще більше після четвертого альбому, Daily Lama. Упродовж 11 років музиканти використовували різну стилістику: брейк-біт, тріп-хоп, драм-н-бейс, ейсід-джаз, регей, електроніку, шансон, латину, кітч. П’ятий, зроблений нинішнього року, студійний альбом Natural Fake уміщує 18 опусів, талановитих і солодкавих водночас.

Під час прес-конференції темношкірий виходець зі США, дуже жвавий і емоційний вокаліст Карл Фрієрсон, сказав, що українські журналісти, хоч би з чим вони асоціювали Німеччину, мусять пам’ятати: De Phazz — це мода, стиль і насамперед — розслабляючий lounge. Музиканти продекларували схильність до живого звуку і на запитання про особисті пріоритети назвали джазові імена: Нет Кінг Коул, Ел Жерроу, Елла Фіцджеральд, Дайна Вашингтон, Чет Бейкер та Майлз Девіс. Однак під час концерту джазом від De Phazz і не пахнуло. Тхнуло димом, у попсових клубах якого працював склад (давно не згадаю такого, а може, не на ті концерти ходжу). Після перших композицій, дуже якісно, акуратно, розраховано й виважено проспіваних-зіграних, це стало зрозуміло. Справа смаку, як мовиться, але солодка ванільність smooth-джазу, до якого тяжіє стилістика De Phazz, мало змінюється з часом. «Smooth» перекладається як «гладкий», і в Києві музику такого формату крутять на FM-станції «Ренесанс». Це, як то кажуть, не Ріо-де-Жанейро, та все ж краще, ніж чиста попса, що живе на більшості радіохвиль України.

Цього разу прибули семеро. Гламурно-сексапільна вокалістка Пет Епплтон і Фрієрсон, який суміщає функції співака та заводія-балакуна, — головні персонажі. Він дуже рухливий вокально, і його великого діапазону голос особливо заводить публіку манерою співати фальцетом. Обоє привабливі й приємні на сцені. Тромбоніст Отто Енгельгардт на прізвисько Sugar Lip — «Цукрова Губа» і баритон-саксофоніст Франк Спаньйоль іноді навіть збивали джаз-фатальну піну. У ритм-секції старалися басист, гітарист і барабанщик. Всім потрібно було не лише співати та грати, а й попадати в мінусівку, яка доповнювала живий звук —вокально-інструментальний «задник», що виникав періодично. Звучали дуже якісно для їхнього формату, і було очевидно, що артисти можуть більше, аніж те, чим займаються. Але і в нас останнім часом почастішали випадки переходу хороших музикантів із джазу на більш здобний поп-хліб. Пристойний рівень дозволяє німецькій групі бути бажаною для масового слухача. Багато людей залишилися дуже задоволені зустріччю, адже у нас De Phazz чи не популярніші, ніж у себе вдома. Підтвердженням усенародної любові були мелодії, які підхоплювала демократична гальорка. Прозвучали і нові мелодії, і відомі теми з арсеналу складу. Щоправда, ніхто не танцював, на відміну від концерту британської групи Transglobal Аnderground, яка тут торік грала складнішу музику.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі