«ПОДВІЙНА РАДІСТЬ» ЗНАХОДИЛАСЯ В ХЕРСОНІ

Поділитися
«Інтернешнл Фан Рейдіо — Дабл Джой» помічене на північному заході Москви з 9.00 до 11.00 за Гринвічем на частоті 7.300 кГц...

«Інтернешнл Фан Рейдіо — Дабл Джой» помічене на північному заході Москви з 9.00 до 11.00 за Гринвічем на частоті 7.300 кГц. Адресу не повідомляли. У програмі: ідентифікація, західна музика і слогани. Мабуть, передавач у Москві або близькому Підмосков’ї. Вся передача тільки англійською мовою».

«Московський інформаційний DХ-бюлетень», №65. 1997 рік

«Радіостанцію «DOUBL JOY» було у нас добре чути у весняно-літній сезон».

З листа. Росія, Костромська область, м. Волгореченськ

«Перебуваючи під Яготином, слухав радіо «DOUBL JOY» на портативній «Sony». Дуже приємна музична програма, професійна робота ведучих».

З листа, м. Київ

Автору цих рядків не раз доводилося слухати вищезгадану радіостанцію в ефірі Херсона. Приваблювало те, що вона «крутила» вдень музику 60—70-х років. Слід зазначити, що номери музичної програми завжди були підібрані з гарним смаком. Відчувалося, що редактор прекрасно орієнтується в «старій» популярній музиці Заходу. Через те, що передача велася англійською мовою, вважалося, що радіостанція знаходиться десь у Європі. Але, як кажуть, шляхи Господні незбагненні. З’ясувалося, що радіо «Дабл джой» знаходиться в ...Херсоні і є нелегальним, або, як його ще називають — «піратським». Його власник і творець Віктор N. нині відбуває на пмп за кордон, а тому дозволив собі розповісти про своє захоплення. Справа в тому, що нелегальний вихід в ефір заборонено законом. За порушення — штраф з конфіскацією апаратури. Віктор завжди мріяв мати свою радіомовну станцію. Але щоб її відкрити, потрібні величезні гроші. Тільки за ліцензію на радіомовлення потрібно викласти шестизначну суму. Крім того, пройти бюрократичні зволікання.

У травні цього року в Києві відбулася конференція «Влада і громадськість: співробітництво в прийнятті рішень» під егідою аналітичного центру «Демократія і розвиток». На конференціях секцій розглядалися проекти майбутніх законів, зокрема нова редакція закону «Про радіомовлення і телебачення». Було висловлено пропозицію відокремити комерційне радіомовлення від громадського, диференціювати вартість ліцензій залежно від чисельності аудиторії. Адже одна справа, коли радіостанція працює у великому місті, і зовсім інша — у райцентрі. Ефір повинен бути доступним потенційним мовникам. А ще необхідно розширити частотний діапазон в ультракороткохвильовому спектрі мовлення, використовувати «середні» хвилі. Так зване державне мовлення практично зникло з ефіру. На коротких хвилях інколи можна знайти українське радіо, що працює на україномовну зарубіжну аудиторію.

Повернімося до «подвійної радості». Є такий вислів: якщо дуже хочеться, то можна. Віктор (колишній радіолюбитель-короткохвильовик) самостійно зробив передавач і всю студійну апаратуру. Фонотека в нього була своя — збирав двадцять років. Передачі вели англійською мовою, за його словами, «для маскування». Тому ті, хто повинен контролювати ефір, якщо й чули цю радіостанцію, то не могли здогадатися про її місцезнаходження. Втім, кому слухати? Спецслужби цим зараз не займаються. У державної інспекції електрозв’язку немає ні необхідної апаратури, ні кадрів. До обов’язків представника Національної ради з питань радіомовлення і телебачення входить контроль за офіційно зареєстрованими радіомовними станціями.

«Дабл джой» — у перекладі з англійської мови — «подвійна радість». Ді-джей (сам власник) під час передачі нагадував слухачам, що вони слухають радіо фанів «старої» музики. «Хороша музика — це радість. А добра стара музика — подвійна радість» — суть слогана. «Чому вибрали музику минулих років?» — запитую Віктора. — «У багатьох країнах існує величезна кількість радіостанцій. У США, наскільки мені відомо, близько 20 тисяч. У кожної радіостанції свій слухач. Одні передають музику винятково
50-х років, інші — 60-х. Треті спеціалізуються на «гарячих» новинах. І так далі. Наші містечкові FM-радіостанції транслюють суцільний музичний вінегрет упереміжку з рекламою і всілякими дурницями. Я займався некомерційним радіомовленням, для душі».

Що ж, хобі бувають різні. На Заході нелегальних радіостанцій, що займаються радіомовленням, чимало. Їх відловлюють, закривають. А вони з’являються знову. Напевно, тому що заборонений плід солодкий. В Україні працює безліч незареєстрованих зв’язкових радіостанцій. Але це вже, як кажуть, з іншої опери.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі