Одеса чекає скрипку Страдіварі

Поділитися
Одеса чекає скрипку Страдіварі
У приморському місті наступного тижня відбудеться вже другий Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics. Він об'єднає найбільших музикантів із Німеччини, Бельгії, Естонії, України.

У приморському місті наступного тижня відбудеться вже другий Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics. Він об'єднає найбільших музикантів із Німеччини, Бельгії, Естонії, України.

Як відомо, серйозні музичні фестивалі нині переживають далеко не найкращі часи - через відсутність меценатів та чіткої гастрольної фестивальної політики в державі. Проте ініціатива деяких подвижників не залишається непоміченою. І ось уже другий рік поспіль Одеса прийматиме відомих виконавців класичної музики і у великому залі філармонії, і в інших залах міста. Нинішнього року організатор і куратор проекту піаніст Олексій Ботвінов запросив у рідне місто виконавців, яких слухає Європа і якими захоплюється Європа. Серед них, наприклад, баритон із Німеччини Маттіас Герне, який виступить із програмою з творів Ріхарда Вагнера. Цей співак, як кажуть критики, практично що три дні дає концерти в найкращих залах світу, в Одесі він, природно, вперше. Приїде в Україну і бельгійський камерний оркестр під керуванням Майкла Гуттмана. Виступлять в Україні і гості з Естонії - ансамбль "Хортус Мюзикус", що його зустрічали й проводжали оваціями рік тому. Естонці покажуть програму "Схід зустрічається з Заходом": фольк на межі шоу; єврейська західна й східна музика.

Ольга Микитенко
Ольга Микитенко

Україну представлять сам господар фесту п. Ботвінов та наша всесвітньо відома оперна прима Ольга Микитенко (сопрано). Зокрема, вона візьме участь в оpen аir - гала-концерті біля Воронцовського палацу. Й, безумовно, сенсація фесту - участь у ньому видатного німецького скрипаля Лінуса Рота, який виконає на сцені великого залу Одеської філармонії "Пори року" Вівальді в супроводі бельгійського камерного оркестру. Особливість цього виступу ще й у тому, що скрипаль зіграє для одеситів на справжній скрипці геніального Страдіварі. І, до речі, у зв'язку з цим увага до концерту підвищена, в чому зізнається й Олексій Ботвінов, який напередодні Odessa Classics відповів на кілька запитань DT.UA.

- Олексію, чи можете ви ствердно говорити, що новий фест класичної музики вже вписався в культурний пейзаж Одеси? Чи, можливо, є якісь недоброзичливці, котрі вставляють палиці в колеса проекту? У нас же різне буває…

Олексій Ботвінов
Олексій Ботвінов
- Зрозуміло, в кожного Моцарта є свій Сальєрі. І якби у фестивалю не було недоброзичливців, це означало б, що він пройшов непомітно. Перший фестиваль, на щастя, прогримів досить гучно, щоб привернути до себе увагу культурної спільноти і примусити мене працювати з подвоєною енергією, аби не розчарувати глядачів, котрі повірили в проект.

Адже ідея цього фестивалю - повернути Україну на європейську фестивальну карту класичної музики.

- Ваші гості баритон Герне і скрипаль Рот - дві міжнародні знаменитості. Але наскільки саме вони сьогодні затребувані в самій Європі, у світі? І наскільки легкими чи важкими були переговори з ними?

- Переговори з обома музикантами були і легкими, і важкими. Легкими, бо обидва хотіли приїхати в Одесу, - вони виступатимуть в Україні вперше. А труднощі полягали в тому, що було дуже складно знайти вікно в їхніх концертних графіках, тим більше щоб це вікно збіглося з датами проведення фестивалю. Аби зрозуміти, наскільки ці артисти затребувані, досить подивитися на календар їхніх виступів. Ось, наприклад, витяг із концертного графіка Маттіаса Герне...

Січень - Сідней, Гонконг. Лютий - Токіо, Амстердам, Лісабон. Березень - Нью-Йорк, Сан-Франциско, Париж. Квітень - Барселона, Брюссель, Нью-Йорк. Травень - Париж, Ліон, Стокгольм. І, нарешті, 11 червня - Одеса! Між його концертами в Лондоні та Мадриді. Насправді можливість послухати цього співака з таким культовим статусом - велика удача як для нашого фестивалю, так і для української культурної еліти.

- Торік на Odessa Classics багатьох вразив музично-театральний перформанс "Мистецтво війни", який ви робили спільно з Владом Троїцьким... Чи є намір продовжити таку лінію співпраці з відомими українськими театральними режисерами?

- Так, звісно. Запланований масштабний театральний проект уже на наступний фест 2017-го. Цього року такого проекту на фестивалі не буде, бо хотілося не опустити художню планку, так високо задану Владом Троїцьким у нашому спільному проекті.

Зате у фестивальній програмі нинішнього року здійснюється те, чого з різних причин не вдалося реалізувати на першому фесті, - це масштабний оpen аir. 10 червня біля знаменитої Воронцовської колонади відбудеться гала-концерт зі світлом, відеоінсталяціями та, звісно, прекрасною розмаїтою програмою. Українська оперна діва Ольга Микитенко, бельгійський камерний оркестр, скрипаль Майкл Гуттман і я в супроводі одеського камерного оркестру постараємося зробити для аудиторії цей вечір незабутнім. Простір колонади буде представлений в абсолютно новому, "магічному" вигляді. Прозвучать оперні й фортепіанні шедеври, буде музика кіно.

- Кожен такий фестиваль - ще й спроба відкрити молодих музикантів. На кого з молодих (представлених в афіші) варто звернути увагу?

- Це, наприклад, тенор Александр Шульц - німець, що навчався в одеській музичній академії, володар надзвичайно красивого потужного голосу. Ще - гітаристи Данило Бучка і Дмитро Пєчкін. Я впевнений, що рік у рік наш фестиваль не просто відкриватиме молодих музикантів, а й просувати їх у світі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі