Німеччина відкриває сучасний український театр

Поділитися
Німеччина відкриває сучасний український театр © dw.com
У травні Україна вперше стала почесним гостем престижного німецького театрального фестивалю Heidelberger Stückemarkt. Цей фестиваль позиціюється у світі як Гейдельберзький ринок п'єс.

У травні Україна вперше стала почесним гостем престижного німецького театрального фестивалю Heidelberger Stückemarkt.

Цей фестиваль позиціюється у світі як Гейдельберзький ринок п'єс. 6-7 травня саме в німецькому Гейдельберзі Україна презентувала декілька театральних проектів від українських режисерів, драматургів, перформерів, що сьогодні перебувають в авангарді актуального, експериментального театру.

Куратор української програми Heidelberger Stückemarkt - драматург Павло Ар'є.

Українські митці зізнаються, що Німеччина дуже тепло й сердечно прийняла актуальний український театр. Загалом досить стримані, німецькі поціновувачі інколи навіть не приховували сліз на українських проектах.

Зокрема, Київський театр "Золоті ворота" презентував у Гейдельберзі свій хіт "Слава героям", який викликав у європейців щирі та емоційні реакції.

- У фіналі нашої вистави деякі німці плакали, підхоплювалися з місць, хоча, взагалі-то, в німецької публіки не заведено аплодувати стоячи, - розповідає DT.UA постановник проекту "Слава героям" Стас Жирков. - Гадаю, німці, як і українці, усвідомлюють, що кожна війна - це жах. Тож їм була зрозумілою тема п'єси Ар'є про протистояння учасників Другої світової війни. Цікавість у Німеччині до українського театру - є. Заслуга в цьому - насамперед тих, хто ініціює спільні проекти, активно просуває вітчизняний театр у Європі.

Крім вистави "Слава героям", на фестивалі також показали постановку Львівського ТЮГу "Зерносховище" за п'єсою Наталії Ворожбит. Це режисерська робота киянина Андрія Приходька. Тема проекту - трагічна: Голодомор в Україні.

Ще один проект, який викликав зацікавлення у фестивальної аудиторії, запропонував режисер і перформер Антон Романов. Він присвятив свою акцію анексії Криму (сам Романов народився в Криму), тобто теперішнім трагічним відносинам України і РФ.

Актуальний проект "Де Схід?" від Аліка Сардаряна та Наталії Ворожбит - монологи про війну на Донбасі - також викликав сильні емоції.

А театр "ДАХ" презентував свій резонансний проект "Собача будка" (або "З життя мовчазної більшості"). Робота режисера Владислава Троїцького для деяких глядачів виявилася несподіванкою, адже дія відбувається у клітці: спочатку всередині, потім - зверху. У проекті глядачі задіяні максимально: частина їх перебуває саме у клітці.

І радісна подія в рамках фестивалю Heidelberger Stückemarkt - це відзнака молодого українського драматурга Ольги Мацюпи. За свою нову п'єсу "Екологічна Балада" вона отримала вищу премію фестивалю - 5 тис. євро.

На думку куратора української програми Павла Ар'є, вітчизняний театр має пропонувати Європі болючі теми нашого сьогодення, позначати ті проблеми, які потребують вирішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі