НЕХРЕСТОМАТІЙНИЙ ШЕВЧЕНКО

Поділитися
9 березня на каналі «1+1» показують перший фільм із серіалу «Мій Шевченко» (він включає п’ять серій по сорок хвилин кожна)...

9 березня на каналі «1+1» показують перший фільм із серіалу «Мій Шевченко» (він включає п’ять серій по сорок хвилин кожна). Але вже сьогодні можна з великою часткою впевненості стверджувати, що новий спецпроект Юрія Макарова стане примітною подією нинішнього телевізійного сезону і, не побоюся цього слова, знаковим явищем на ТБ. Чому? Про Тараса Григоровича, здавалося б, написано силу-силенну праць і знято чимало фільмів, але його людська сутність залишається в тіні, як і чимало подробиць біографії. Протягом 140 років (саме до цієї дати приурочено вихід «Мого Шевченка») будь-яка влада, найрізноманітніші політичні сили намагалися створити образ потрібного їм Шевченка. Символ просто заступав людину. Більш того — повнокровна, жива, складна особистість заважала створенню цього самого символу. Тому й сталося те, що сталося: Шевченко забронзовів настільки, що перетворився на божка. А хто особливо замислюється над долею божків?

Юрій Макаров підійшов до осмислення особистості і життя Великого Кобзаря з принципово інших позицій. «Це справжнє живе телебачення, — ми спробували ввести академізованого героя в сучасні контексти... Адже він був дуже живою й привабливою, неймовірно світською людиною, у Санкт-Петербурзі зажив слави справжньої зірки», — розповідає автор.

Щоб показати Тараса Григоровича у всій повноті й багатогранності, із усіма життєвими подробицями, знімальна група побувала практично в усіх місцях України, які якимось чином пов’язані із Шевченком. Чимало часу провела й у Петербурзі, навідавшись у всі найбільш знамениті місця, де Тарасу Григоровичу довелося побувати, вільно чи мимоволі, — у його петербурзькій музеї-квартирі; в Анічковому палаці, де його, тоді ще кріпака, розігрували в лотерею (було й таке); в Академії мистецтв, яка увінчала Шевченка під кінець життя спізнілим визнанням і нагородами. Юрій Макаров зізнається: «Для мене цей серіал — розвиток того, що ми вже робили, — маю на увазі наші попередні фільми».

До речі, на цьому журналіст зупинятися не збирається. Після «Мого Шевченка» нас очікує новий проект Юрія Макарова, цього разу присвячений Вічному місту. Саме Рим — центр світового християнства — стане головним героєм цього спецпроекту, що вийде в ефір у квітні.

Друга програма буде присвячена особі нинішнього Папи Римського, котрий зумів за час свого перебування на престолі Ватикану вплинути на багато важливих історичних подій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі