"Музика любові" у просторі стихій

Поділитися
© odessaclassics.com
Шедеври Чайковського, Моцарта, Шнітке, Гласса, Морріконе та інших композиторів увійшли до програми концерту "4 Стихії", який буде показаний 1 березня в Національній опері України. Це новий формат музичної класики від відомого українського піаніста Олексія Ботвінова.

Шедеври Чайковського, Моцарта, Шнітке, Гласса, Морріконе та інших композиторів увійшли до програми концерту "4 Стихії", який буде показаний 1 березня в Національній опері України. Це новий формат музичної класики від відомого українського піаніста Олексія Ботвінова.

На думку музиканта, в сучасному світі слухач жваво відгукується на нові формати класичної музики, вітає незвичайні експерименти, віртуозну гру в поєднанні з видовищними ефектами. "4 Стихії" - друга частина аудіовізуального циклу "Музика любові", ініційованого паном Ботвіновим. Прем'єра цієї програми з великим успіхом пройшла в Одесі восени минулого року. А в перший день весни - прем'єра у столиці.

- Мене давно цікавить можливість створення нового формату класичного концерту (з використанням відео, світла), - зізнається DT.UA пан Ботвінов. - Та й побудова музичної програми - нетрадиційна, відмінна від канонічної. Для того, щоб передати задум: у нашому випадку - поговорити про Чотири Стихії світобудови, - виконуються не цілі, але частини фортепіанних концертів. Крім шедеврів Чайковського, Моцарта, Шнітке, звучить музика сучасних композиторів. Якщо у першій частині проекту глядачеві буде представлена історія кохання якогось художника, то друга частина покаже потугу й розмаїття елементів світобудови - Землі, Води, Повітря та Вогню. І те, як із їхньої взаємодії народжується п'ята стихія - Любов. У такому авторському проекті хотілося виконати чудову музику ніби "неакадемічних" авторів. Мені здається, що таке сусідство може бути доречним, - оскільки всі твори зазначеної програми належать до єдиного світу великої, справжньої Музики. І побудова композиції підпорядкована загальній драматургії, її мета - поговорити про потаємне, викликати емоційне потрясіння. У програмі захотілося вийти за рамки "дозволеного" і не йти на внутрішні компроміси.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі