"Москалиця" відкриває у столиці нову сцену

Поділитися
"Москалиця" відкриває у столиці нову сцену © Фото прес-служби Національного театру оперети
На цьому тижні у Києві відкрився ще один новий сценічний простір - "Сцена 77" в Національній опереті України.

На цьому тижні у Києві відкрився ще один новий сценічний простір - "Сцена 77" в Національній опереті України. Фактично це вже 5-й майданчик одного популярного театру, що для Києва є рекордом.

"Сцена 77" розташована майже під дахом історичної будівлі відомого театру на вулиці Великій Васильківській. Там є доволі просторий і енергетично позитивний простір, який нещодавно і перетворився на сучасний сценічний майданчик-цех на 120 глядацьких місць.

На думку художнього керівника Національного театру оперети Богдана Струтинського, саме такий простір і стане домівкою для нових проектів різних жанрів, стилів та напрямів сучасного мистецтва, адже саме сучасне мистецтво і передбачає синкретизм, взаємопроникнення жанрів.

Симптоматично, що першою прем'єрною ластівкою на новій "Сцені 77" стала "Москалиця" за мотивами однойменного твору Марії Матіос.

"Москалиця" з'явилася у нашому бурхливому літературному вирі приблизно 10 років тому. Цей текст викликає захват і у літературознавців, і у масового читача. Варто зауважити, що "Москалиця" перекладена також англійською мовою. Не раз виникали ідеї екранізації цього тексту. І от, власне, перша амбітна сценічна версія "Москалиці" - саме у столиці на новому майданчику.

Фото прес-служби Національного театру оперети

- Текст "Москалиці" доволі багатошаровий та різноплановий, - каже режисерка проекту Влада Бєлозоренко. - Для мене особисто історія Марії Матіос про дві війни. Одна війна відбувається сьогодні, вчора і навіть завтра - навколо нас. А от друга війна щоденно ятрить серце кожної людини. Хто виграє у першій "війні", згодом стане зрозуміло, коли досконало вивчимо підручники з історії. А от хто переможе у другій "війні"? Саме це питання для мене як для режисера дуже-дуже важливе…

Власне, події прем'єрної вистави, на думку авторів, і перенесуть глядача "Сцени 77" на перехрестя між двома світовими війнами і світом сучасності. Глядач потрапить нібито у стару хату, в якій живе дивна жінка Москалиця. Для одних вона є відьмою, для інших - знахаркою, а ще для когось - пропащою сиротою. Режисерка Влада Бєлозоренко разом з акторами (у головній ролі Ірина Ткаченко з "Золотих Воріт") і намагається зрозуміти, що ж коїться у розбитому серці загадкової Москалиці?

Задум "Москалиці", вважає художній керівник театру оперети Богдан Струтинський, виник далебі не випадково, цей проект є абсолютно природним у репертуарній палітрі театру, адже такий творчий задум пов'язаний також і з місією нової сцени - її особливим форматом. І саме Влада Бєлозоренко як успішна молода режисерка саме і спробує цей новий простір "підкорити", виявити в ньому свій сценічний почерк, запропонувавши свій цікавий концепт.

Богдан Струтинський
Богдан Струтинський

- Пане Богдане, а звідки взялася така назва - "Сцена 77"?

- З цим пов'язана ціла історія! Адже на місці нової сцени раніше був цех за номером 77. Є також 77 сходинок, які ведуть у цей простір. Дуже хочеться, аби у нас був саме такий сучасний сценічний майданчик, на якому йшли б вистави паралельно з нашою великою сценою. У нас в репертуарі є такі вистави, як "Любовний монолог", "Під небом синім" - отже, і маємо намір перенести їх саме на "Сцену 77" і грати одночасно з репертуаром на сцені великій.

Гадаю, що нова сценічна територія - це також спроба створити стилістично новий простір, який дасть можливість молодим режисерам, молодим акторам, молодим драматургам, молодим музикантам отримати цікаву альтернативну сцену для авторських проектів.

Фото прес-служби Національного театру оперети

- Водночас у Національному театрі оперети триває ремонт. Отже, що зміниться згодом у технологічному плані на великій сцені?

- Так, наразі триває ремонт, маємо на меті розширити оркестрову яму з підйомними механізмами. Також передбачається новий планшет сцени з трьома обертовими колами. А ще підйомні ліфти на сцені і плунжерні механізми.

Оскільки реконструкція сцени розрахована на два роки, механізми будуть встановлені вже з наступного сезону. Водночас зроблено протипожежне забезпечення сцени, встановлено клінкерну систему.

Відразу ж після реконструкції можна буде побачити, як кардинально на краще зміняться приміщення театру - не тільки на сцені, а й у холах.

Фото прес-служби Національного театру оперети

- А які нові проекти після "Москалиці" відразу зайдуть на "Сцену 77"?

- Я вже згадав дві наші репертуарні вистави. А наступною прем'єрою буде вистава "Оркестр" за п'єсою Жана Ануя. Це теж дуже цікавий проект, який у нас з'являється як результат творчих перегонів у рамках Міжнародного конкурсу молодих режисерів музичного театру. Саме "Оркестру" експерти конкурсу і віддали перевагу. І вчорашній ескіз (його презентували на Сцені Козловського) і перетвориться на повноцінну постановку. Наразі також ведуться переговори ще з двома режисерами, які пропонують свої ідеї.

Таким чином, у Національного театру оперети відтепер буде п'ять сцен - головна, Сцена у фойє (салонний театр), Stage_Lab, "Сцена 77" і Сцена центру Козловського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі