Літературний форум під покровом «Радуги»

Поділитися
На основі понад 100 заявок із рукописами організатори відібрали 26 найбільш перспективних авторів і запросили їх на чотири дні в санаторій у Пущі-Водиці.

Фестиваль російської літератури, адресований молодим поетам і прозаїкам України, які пишуть російською мовою, організований Фондом соціально-економічних та інтелектуальних програм спільно з літературними журналами «Знамя» (Москва) і «Радуга» (Київ).

На основі понад 100 заявок із рукописами організатори відібрали 26 найбільш перспективних авторів і запросили їх на чотири дні в санаторій у Пущі-Водиці.

Втім, фестивальний час найменше скидався на відпочинок. Програма була розписана з дев’ятої ранку до дев’ятої вечора і складалася здебільшого з профільних майстер-класів.

Заняття для прозаїків проводили відомий російський письменник Андрій Дмитрієв і голов­ний редактор журналу «Радуга» Юрій Ковальський. З поетами досвідом ділилися завідувач відділу поезії журналу «Знамя» Ольга Єрмолаєва та київський поет, перекладач, редактор відділу поезії «Радуги» Володимир Каденко.

Заняття мали практичну спрямованість - докладно й критично розбиралися твори молодих авторів. Для більшості з них це був перший досвід активних обговорень і полеміки на тему власних творів поза простором Інтернету.

«Взаємодія саме з літературними журналами невипадкова, - каже президент Фонду соціально-економічних та інтелектуальних програм Сергій Філатов. - Це найкоротший і оптимальний шлях молодих авторів до читача. Твори, які особливо сподобалися, керівники майстер-класів рекомендують опублікувати на сторінках своїх журналів. А далі можуть підключатися і видавництва, які стежать за публікаціями в журналах. Такі форуми для молодих російських письменників фонд проводить у підмосковних Липках з 2001 року. Чимало тих, хто набирався досвіду у нас, - тепер знамениті письменники. Серед них, наприклад, Гуцко, Прилєпін. Два роки тому ми організували аналогічний фестиваль у Білорусі, а 2012-го спробуємо провести в Казахстані».

У рамках фестивалю проведено два круглі столи. Тему «Російська мова у світовій літературі: проблеми і перспективи» розкривав та модерував професор, директор Інституту лінгвістики Російського державного гуманітарного університету Максим Кронгауз. Круглий стіл на тему «Сучасна література України і Росії: перетини і взаємодія» провів критик, літературознавець, проректор РДГУ Дмитро Бак.

Відбулося і кілька творчих вечорів керівників майстер-класів, а також відомих київських письменників - прозаїка, драматурга Анатолія Крима та поета Олексія Зараховича.

Серед молодих авторів, які брали участь у фестивалі, були вже й досить відомі. Наприклад, Олексій Гедеонов і Максим Матковський стали цього року лауреатами літературного конкурсу «Активація Слова», організованого журналом «Радуга».

Завершився ж фестиваль на особливо приємній для молодих письменників ноті. Було оголошено, що за його підсумками вийде друком збірка з їхніми найкращими творами.

До речі, як тут не згадати, що нове керівництво Національної спілки письменників України пообіцяло відродити «Кабінет молодого автора» і знову запровадити посаду секретаря спілки по роботі з молоддю. Сподіватиме­мося, це не порожні слова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі