«ЛИКИ ЛЮБОВІ» ВХОДЯТЬ У СВІЙ ВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД

Поділитися
Любов набуває в нашому швидкоплинному світі найнепередбачуваніших форм, та й узагалі, через постійний поспіх занепадає, і лише кінофестиваль «Лики любові» продовжує співати гімни коханню між чоловіком та жінкою...

Любов набуває в нашому швидкоплинному світі найнепередбачуваніших форм, та й узагалі, через постійний поспіх занепадає, і лише кінофестиваль «Лики любові» продовжує співати гімни коханню між чоловіком та жінкою. Із усіх куточків світу збирає цей міжнародний кіноогляд кращі фільми найбільших майстрів кіно, які намагаються проникнути у святая святих дивовижного, нематеріального почуття.

Цей фестиваль, як і його старший брат «Кінотавр», був придуманий безмежно відданим кіно президентом групи компаній «Кінотавр» Марком Рудінштейном 1996 року й збігався з різдвяними святами. Відтоді в його регламент неодноразово вносилися зміни. Заявивши себе конкурсним, з 1997-го по 1999-й «Лики» проходили як непризовий огляд, а потім показане почало оцінювати міжнародне журі й переможцям вручалися призи: за кращий фільм — Гран-прі «Золота стріла», три «Срібні стріли» — за кращі жіночу й чоловічу ролі, відзначається також кращий романтичний дует. Лауреатами і гостями фестивалю в різні роки були Катрін Деньов і Жан-Луї Трентіньян, Беата Тишкевич і Удо Кір, Тетяна Самойлова й Олексій Баталов, Фей Данауей і Крістофер Ламберт та багато інших зірок першої величини.

Незмінний директор програм МКФ «Лики любові» Сергій Лаврентьєв, що вміє майстерно придумувати теми ретроспектив, намагається в конкурсній програмі представити найширший кіноспектр бачення любові митцями світу:

— У конкурсній програмі буде показано 16 нових картин про кохання, зроблених практично на всіх континентах. Африку представляє Туніс, Азію — Китай і Південна Корея, Північну Америку — Канада. Ну і, певна річ, безліч картин зі Старого Світу. Комедії і мелодрами, костюмні фільми...

Серед конкурсних картин є знамениті стрічки, що наробили свого часу галасу, такі як датська стильна любовна драма «Реконструкція» і нова робота скандально відомої французької постановниці Катрін Брейя «Анатомія пекла». Ще один фільм із Данії «Глянь ліворуч — побачиш шведа» — знятий за правилами славетної «Догми». Сербсько-британська кінострічка «Сльози в очах» пройнята відчайдушним еротизмом. Шляхетне ретро постане перед глядачем у словацько-чеських «Крутих радощах».

Крім конкурсних переглядів, на глядачів, як завжди, чекають дві ретроспективи класичних фільмів. Одна називається «Давай зробимо це повільніше» й представляє довгі, тригодинні фільми про кохання. В другій — «Давай перевдягнемося» — зібрано картини, герої котрих змінюють жіночі костюми на чоловічі (й навпаки).

— У рамках спеціальних показів, — завершуючи розповідь про майбутній фестиваль, каже Сергій Лаврентьєв, — пройдуть російські прем’єри низки зарубіжних фільмів. Передусім це нова робота Бернардо Бертолуччі «Мрійники». Не обійдеться і без виразного опусу Тінто Брасу «Роби це!»

Журі фестивалю нинішнього року організатори сформували з учасників та переможців попередніх «Ликів» і Міжнародного фестивалю в Сочі. Очолить його чудова актриса шведського театру й кіно, володарка торішньої «Срібної зірки» за кращу жіночу роль — Лєна Ендре. Усі свої останні театральні постановки великий Інгмар Бергман створював у розрахунку на цю дивовижну актрису.

Крім неї, до журі ввійшли: Реваті (Індія), Бранко Шмідт (Хорватія), Марія Ярвенхельмі (Фінляндія), Йорн Россінг Йєнсен (Данія), Ліна Чаплін (Ізраїль), Шахла Нахід (Франція) і Рон Холлоуей (США).

Фільмом відкриття стане довгоочікувана картина Сергія Соловйова «Про любов», заявлена ще в конкурсну програму відкритого російського фестивалю «Кінотавр» 2003 року, але не показана через її неготовність. А закриватиме «любовний огляд» також російська стрічка Тетяни Воронецької «Рецепт чаклунки».

Ще тримається в секреті президентська пара, яка змінюється на «Ликах любові», за традицією, щороку, але московські кінотеатри вже готові прийняти глядачів на покази фільмів про кохання. Відкриття — Восьмого березня. А про найцікавіші фестивальні події ми, як завжди, розповімо читачам «ДТ» у наступних номерах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі