Одеса. ODESSA CLASSICS
1-9 червня
Слоган музичного форуму: "Європейський фестиваль - для європейського міста!" Це, мабуть, наймасштабніший в Україні форум класичної музики, який знайомить слухачів із найвідомішими виконавцями сучасної класичної сцени. Ініціатор та президент фестивалю - відомий піаніст Олексій Ботвінов.
Український фестиваль уперше внесено до європейських фестивальні гідів, і організатори чекають на приїзд великої кількості культурних туристів із різних країн.
На ODESSA CLASSICS 2019 вперше в Україну завітає Цюріхський камерний оркестр (Zürcher Kammerorchester) - колектив, який входить до ТОП-5 найкращих камерних оркестрів світу. Вони зіграють три концерти. Артист-резидент ODESSA CLASSICS видатний британський скрипаль Даніель Хоуп вийде на сцену фестивалю двічі.
Також уперше до України приїдуть легендарний віолончеліст Міша Майський, провідний французький піаніст Сіпріан Кацаріс та відомий італійський піаніст П'єтро де Марія. На численні прохання глядачів, повторно (але з новими програмами) зіграють артисти, які зібрали супераншлаги на попередніх фестивалях, - скрипалі Робі Лакатош (Угорщина) і Майкл Гуттман (Бельгія) та віолончелістка Цзин Чжао (Бельгія).
За традицією, опен-ейр концерт ODESSA CLASSICS 2019, як і торік, відбудеться на Потьомкінських сходах. До речі, у 2018-му він зібрав понад 10 тисяч глядачів.
Крім основної програми, буде й паралельна. Пройде і світова прем'єра канадського документального фільму про класика грузинської музики Гію Канчелі. Сам маестро планує приїхати на фестиваль в Одесу.
Львів. Leopolis Jazz Fest
26-30 червня
Міжнародний джазовий фестиваль, який традиційно проходить у Львові.
Перший фестиваль відбувся в 2011 році і мав назву Alfa Jazz Fest. Але за п'ять років існування зміг потрапити до списку найкращих джазових фестивалів Європи. У 2016 році фестиваль був визнаний поважним британським виданням The Guardian одним із найкращих джазових фестивалів Європи. Трансляцію концертів фестивалю в Європі здійснює всесвітньо відомий телеканал Mezzo.
Хедлайнером нинішнього року стане всесвітньо відомий піаніст і композитор, володар 22 премій Греммі - Чик Коріа з проектом My Spanish Heart Band. Концерт відбудеться 29 червня.
Також завітають і інші хедлайнери. Це британська співачка Ліза Стенсфілд, яка вже понад 30 років поєднує у своїй музиці напрями соул і поп.
Буде й американський джазовий вокаліст Боббі Макферрін із програмою Gimme5 (circlesongs), впродовж якої кожен зі слухачів може стати повноправним учасником концерту. Він - один із найвідоміших у світі вокальних імпровізаторів, що поєднує в своїй творчості джаз, поп-музику, фолк та world music.
До Львова також завітає американський вокаліст і піаніст Пітер Чінкотті. У 18-річному віці він став наймолодшим в історії виконавцем, який зі своїм дебютним альбомом зайняв першу сходинку джазового чарту Billboard.
Канадська співачка Даяна Кролл дасть свій перший концерт в Україні, саме на сцені Leopolis Jazz Fest. Кролл. Вона почала грати на фортепіано в чотирирічному віці й підлітком отримала стипендію у престижному музичному коледжі Берклі.
Вперше в Україні виступить легенда джазової історії - американський музикант, композитор, аранжувальник Кенні Баррон.
Leopolis Jazz Fest щорічно відвідує понад 100 тисяч гостей з України та іноземних країн.
Херсон. "Мельпомена Таврії"
17 -25 травня
На цей фестиваль зголосилися приїхати 30 театрів із 12 країн. Програма насичена. Відкриє XXI фест (17 травня) Месхетинський театр (Грузія) виставою "Украдене щастя" за драмою Івана Франка.
18 травня Республіканський театр білоруської драматургії презентує виставу за п'єсою Олександра Вампілова "Полювання на себе" (режисер Стас Жирков). Того ж дня Національний театр імені Івана Франка представить у Херсоні роботу режисера Давида Петросяна "Буна" за п'єсою Віри Маковій.
19 травня Луганський український театр привезе до Херсона "Жайворонка" за п'єсою Жана Ануя. А "Дикий театр" презентує свій хіт "Кицюня" за п'єсою Мартіна МакДони (режисер Максим Голенко).
А 20 травня в Херсоні покажуть проект Національного театру оперети "Вечір мюзиклу". Того ж дня очікується добірка вистав із Литви ("Антігона"), Туреччини ("Божевільний"), Польщі ("Венера в хутрі"). Миколаївський український театр заявив 20-го "Закат" Ісаака Бабеля (режисер Максим Голенко).
21 травня будуть також цікаві проекти: вистава Одеського українського театру "Одруження" Гоголя (режисер Іван Уривський), "Нейтральна смуга" (театральна майстерня імені Рушковського), "Невчасно" (Чернігівський театр імені Т. Шевченка).
Івано-Франківськ. "Карпатський Простір"
3-5 травня
Уже вчетверте Франківськ в епіцентрі цього міжнародного фесту. Цьогоріч "Карпатський Простір" об'єднує в масштабній програмі митців із 18 країн. Організатори зазначають, що завдяки цьому форуму Франківськ має потенціал перетворитися на "український Давос".
Фестиваль пропонує гостям різні арт-напрями - сучасне мистецтво, літературу, кіно, театр, музику, народні мистецтва, а також дитячу програму. Одночасно для дорослих та дітей працюватимуть 14 різних просторів (SPACEs).
3 травня - авангардна "невистава" "Що робити в Попасній після 6 вечора": проект мистецької групи "На лінії вогню" (Театр Сучасного Діалогу, Полтавська філія Суспільної служби України, НЕ ТЕАТР, PostPlayТеатр). Нережисер: Anton Romanov, недраматург: Den Gumenniy.
Цього ж дня - вистава Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра "Погані дороги" (режисерка Тамара Трунова, п'єса Наталії Ворожбит).
4 травня - вистава Національного театру оперети "Москалиця" (режисерка Влада Белозоренко). 5 травня - "Отелло/Україна/Facebook" (театр "Золоті ворота", режисер Стас Жирков). Цього ж дня - балет "Спляча красуня" від KYIV MODERN-BALLET Theatre і Раду Поклітару.
Організатори повідомляють, що головна сцена "Карпатського Простору" в центрі міста відкрита для всіх відвідувачів та поціновувачів. На ній щовечора хедлайнери - THE HARDKISS, KAZKA, Vanotek&Eneli (місце зустрічі площа Франка о 21:00 з 3-го по 5 травня).
Потужна джазова програма очікується в палаці Потоцьких. 4 травня - відкриття джазової локації Jazz Space: виступ тріо Наталії Лебедєвої. Крім того, можна буде послухати тріо Алі Джексона у складі з Емануелем Форстером (контрабас) та Андре Да Сільвою (гітара). А 5 травня - концерт квартету кларнетистів Woody Black 4. Родзинкою музичної програми стане (4 травня) міжнародний концерт "10 тенорів" від Національного театру оперети (диригент-постановник Ігор Ярошенко).
Ініціатор Міжнародного форуму "Карпатський Простір" - Київський Національний театр оперети на чолі з Богданом Струтинським.
Вінницька область, село Стадниця. "Дунстан"
19 травня
В селі Стадниця поблизу Вінниці і проходить цей фестиваль ремесел. Названий на честь святого Дунстана, покровителя ковалів та ювелірів. Форум проходить у день його вшанування. Мета заходу - збереження та розвиток традиційної народної культури, підвищення інтересу до роботи майстрів-ремісників, розвиток туризму, зміцнення творчих і економічних зв'язків між регіонами, виявлення нових яскравих імен у сфері народних ремесел.
Фестиваль триває лише день, але програма насичена. Це виставка-продаж "Ярмарок майстрів", де ремісники створюватимуть свої вироби. Будуть реконструкція лицарських боїв, виступи музичних колективів. Ще в програмі - виставка ландшафтних інсталяцій "Таємниці Гластонбері" та квест "Екскалібур. Меч короля Артура".
На фестивалі для гостей проведуть різноманітні конкурси та майстер-класи: ковалі, художня ковка, вироби з металлу; ювелірне мистецтво, карбування; гончарне ремесло; вироби з дерева; декоративна обробка каменю; плетіння з різних матеріалів; розпис по дереву; забуті ремесла.
Отже, у травневий день на Вінничині можна відчути традиції давнини та зануритися в середньовічну Британію часів короля Артура.
Тульчин. OPERAFEST TULCHYN
4-9 червня
Вінниччина знову зустріне учасників та гостей III міжнародного оперного фестивалю. Впродовж п'яти днів просто неба виступлять театри й солісти з України, США, Польщі та Німеччини. Цьогоріч у фестивалі задіяна рекордна кількість учасників - понад 700. Загалом, глядачі почують найкращі твори 27 композиторів.
4 червня KIDS OPERAFEST відкриє опера "Король Дроздобород" у виконанні артистів Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва. 5 червня - мюзикл "Пригоди Гекльберрі Фінна". 7 червня - GRAND OPERAFEST TULCHYN: концерт "Гала-Опера" та прем'єра всесвітньовідомої оперної ораторії Роберта Шумана "Рай і Пері". 8 червня - єдиний показ в Україні опери "Straszny dwór" Польської Королівської опери. 9 червня - балет Схіd Opera "Тисяча і одна ніч".
Київ, Буча. "О-ФЕСТ"
9-10 червня
Популярний музичний фестиваль не один рік збирає шанувальників класичної музики в різних локаціях - у мальовничій Бучі, на київських престижних майданчиках. Цьогоріч організатори анонсують участь в "О-ФЕСТІ" представників 15 країн. Одна з зірок цьогорічного форуму - відомий ліричний баритон Андрій Бондаренко, якого називають "унікальним голосом нового покоління", він виступає на прославлених музичних сценах у Берліні, Далласі, Тель-Авіві. Родзинка "О-ФЕСТУ" - букет найпопулярніших виконавців класичної музики з різних куточків планети. Відразу після Бучі, вже наступного дня, великий гала-концерт з участю цих популярних виконавців відбудеться 10 червня в Національній опереті. Спеціальна програма цього дня також планується біля Арки дружби народів.
Київ. "Білі Ночі"
14-15 червня (арт-завод "Платформа")
Цей фест називають серед найатмосферніших у Києві. Час дії - ніч. Триватиме форум уже п'ятий рік поспіль. За цей час на "Білих Ночах" виступали десятки артистів, серед яких Kadebostany, Christian Löffler, Planet Funk, Digitalism, ONUKA та інші
"Білі Ночі" називають імена перших гостей фестивалю - Elderbrook і Tube & Berger. Німецький діп-хаус дует Tube & Berger увійшов у топ Billboard Dance Radio Chart з піснею Straight Ahead, записаною за участі фронтвумен The Pretenders Кріси Хайндт. Торік вони нагадали про себе, випустивши трек E Samba 2018, який затримався в чарті Beatport.
Британський музикант і продюсер Elderbrook. Elderbrook - майстер колаборацій та реміксів, який устиг попрацювати з Gorgon City, Clean Bandit і CamelPhat. Робота з останнім над треком Cola принесла артисту номінацію "Греммі" за найкращу танцювальну пісню і перші позиції в британських танцювальних чартах.
Київ. Zelyonka SPACE UP
6 червня (Сцена 6)
Фестиваль сучасного танцю позиціюється як "форум для обміну досвідом всередині професійної тусовки, а також для популяризації танцю". Фест пов'язаний насамперед з ім'ям талановитого хореографа та ідеолога проекту Антона Овчіннікова. Отже, 6 червня на "Сцені 6" - Zelyonka.
Київ. Atlas Weekend
9-14 липня
Захід відбудеться на столичній ВДНГ. Традиційно перший фестивальний день - безкоштовний. На сьогодні відомі 39 груп і співаків цього форуму. Зокрема, дует із Америки The Chainsmokers - володарі "Греммі" за найкращий танцювальний трек, автори суперхітів "Closer", "Do not Let Me Down", "Something Just Like This". Вони відомі своїми спільними роботами з Coldplay, Tiёsto, 5 Seconds of Summer та Halsey.
Також виступлять Black Eyed Peas - 16-кратні номінанти "Греммі" і рекордсмени чарту Billboard. Після об'єднання у 2016-му група повернулася до свого коріння й записала альбом у жанрі альтернативного хіп-хопу.
Артист із Британії Ліам Галлахер - голос Oasis. Після тривалої перерви він увірвався в британські чарти з синглом "Wall of Glass" і дебютним сольним альбомом "As You Were".
Серед закордонних учасників - переможець Brit Awards 2019 Том Вокер, Майкл Ківанука, американці Our Last Night, Tom Odell, Adept, Аігел, Noisia, Brazzaville, Shahmenx, Mike Cervello, Blawan, Unkle, Signal, ЛЯПІС 98, WIWEK, SLANDER, Нейромонах Феофан, Порнофільми, LITTLE BIG, REGAL, Such Gold, The Subways, Telepopmusik, Лера Яскевич, Scream Inc і Френк Аїро.
(Використано інформацію прес-центрів українських фестивалів)