Київській бієнале — бути!

Поділитися
Київській бієнале —  бути!
Київська бієнале-2015 розгорнеться не лише в столиці України, а й у багатьох європейських містах: з 8 вересня по 1 листопада 2015 р. Куратори - Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґ Шоллхаммер - структурували бієнале у вигляді шести "Шкіл", інтегрованих у виставковий простір.

Київська бієнале-2015 розгорнеться не лише в столиці України, а й у багатьох європейських містах: з 8 вересня по 1 листопада 2015 р. Куратори - Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґ Шоллхаммер - структурували бієнале у вигляді шести "Шкіл", інтегрованих у виставковий простір.

Як відомо, ще наприкінці березня в українській та міжнародній пресі з'явилася заява "Мистецького Арсеналу" про скасування проведення Київської бієнале. Причиною такого скасування МА називав складну ситуацію в Україні.

З іншого боку, вже на думку організаторів "Київської школи", нинішній стан речей саме й потребує нових способів його проживання та критичного осмислення, а також конструювання нових типів співпраці.

Майбутня київська бієнале є відкритим проектом, який залучає як державні інституції, так і незалежні ініціативи.

Отже, у чому особливості розгортання бієнале "Київська школа"? Та які меседжі передбачають відомі куратори у зв'язку з резонансним арт-проектом?

- "Київська школа" матиме більше десятка підрозділів у різних країнах, повний їх список буде оголошено в серпні, разом зі списком учасників, - розповідає DT.UA Леся ПРОКОПЕНКО, керівниця виставкових проектів "Київської школи". - Серед наших партнерів уже зараз можна назвати, приміром, IWM - Institute for Human Sciences (Австрія), The Office for Contemporary Art Norway (OCA, Норвегія), Perpetuum Mobile (Фінляндія) Німеччина), tranzit.org (Австрія) Чехія) Угорщина) Румунія) Словаччина), музеї mumok (Австрія) та Van Abbemuseum (Нідерланди). Це лише кілька прикладів організацій, котрі підтримують участь міжнародних лекторів і художників або фінансують виробництво мистецьких творів спеціально для Київської бієнале. Мережа "Київської школи" надзвичайно широка і, цілком імовірно, охоплюватиме не тільки європейські міста.

- Основною локацією в Києві стане приміщення Будинку одягу на Львівській площі. Чи планується у перспективі перетворити саме цей простір на один з арт-майданчиків столиці?

- Використання Будинку одягу в "Київській школі" передусім вказує на можливість експериментувати з майданчиками для мистецтва та сміливо варіювати усталені призначення таких локацій. Це дає змогу привернути загальну увагу як до похованих під нашаруваннями вивісок унікальних зразків архітектури, так і до потреби долати відчуження, захаращеність і дегуманізацію публічного простору. Ми будемо раді, якщо жителі Києва, здатні ініціювати й підтримати створення нових локацій для мистецтва, зацікавляться таким далекосяжним проектом у Будинку одягу й залучать до цього професійну команду. "Київська школа" своїм вибором лише вказує на можливість розвивати мистецьку інфраструктуру міста.

***

Докладніше про майбутні "Школи" в рамках проанонсованого проекту. Це, наприклад, "Школа викраденої Європи" у форматі серії лекцій, семінарів та дискусій ставить питання про можливість іншої Європи. Саня Івековіч (Хорватія), Емілі Уорділл (Велика Британія), Іван Крастєв (Болгарія), Шаліні Рандеріа (Австрія), Тімоті Снайдер (США) та Марсі Шор (США) серед багатьох інших долучаться до участі у Школі.

"Школа образу і доказу" зосередиться на деконструкції образів сучасної пропагандистської війни, використовуючи кіновиробництво як інструмент критичного аналізу війни в Україні. Дослідники, медіа-активісти й режисери працюватимуть над серією документальних відеоробіт спільно з українськими та міжнародними кінематографістами. Серед учасників: Сергій Лозниця (Україна - Німеччина), Хіто Штеєрл (Німеччина), Артур Жмієвський (Польща), Хаїм Сокол (Росія), Наталя Гуменюк (Україна).

"Школа пейзажу". Основою цієї школи є пейзаж як ключовий термін національної уяви та земля як територія боротьби і мрій. Митці й географи, поети і політичні теоретики, історики та економісти досліджуватимуть культурні і політичні прочитання цієї парадигми. Серед учасників: Тетяна Журженко (Австрія), Мартін Поллак (Австрія), Андреас Сікманн (Німеччина), Владислав Шаповалов (Росія), Таус Махачева (Росія), Grupo EtcОtera (Румунія), Ігор та Іван Бухарови (Угорщина).

"Школа переміщених осіб". Внутрішньо переміщені особи зустрінуться й поділяться досвідом із художниками, що стали переселенцями з політичних причин, і працюватимуть спільно з громадськими організаціями над можливістю перетворити переселення на акт політичного спротиву та самовизначення. Серед учасників: музикант Рамі Ессам (Єгипет - Швеція), "голос площі Тахрір"; Хельґе Лунд (Норвегія) - директор The International Cities of Refuge Network (ICORN), художники Ахмет Оґют (Туреччина), Міліца Томич (Сербія) та Аделіта Хусні-Бей (Лівія - Італія). Співкуратори Школи: Маріта Муукконен та Івор Стодольскі (Perpetuum Mobile, Фінляндія - Німеччина).

"Школа реалізму". Реалізм має довгу історію домінування в українському традиційному мистецтві. Водночас, реалізм є терміном, навколо якого точаться активні дебати в сучасному мистецтві. Школа стане ареною, де ці два різні бачення реалізму зустрінуться з теорією та практикою. У Школі реалізму пройдуть класи і програми Дмітрія Ґутова (Росія), Даґа Ешфорда (США), Анке Хенніґ (Німеччина), Аури Розенберг та Джона Міллера (США), що курируватимуть твори п'ятнадцяти американських митців, та багато інших.

"Школа самотності" працюватиме над ситуацією усамітнення, яка настає після ейфорії революції. Активісти з Майдану, парку Ґезі (Стамбул), площі Тахрір, з Гонконгу, Росії та Аргентини розроблятимуть мікродрами, поетичні акції та перформанси, намагаючись сформулювати новий політичний суб'єкт після його втрати. Ці роботи створюватимуться художниками спільно з театральними митцями та широкою аудиторією. Серед учасників - Зеіно Пекюнлу (Туреччина), Ґраціела Карневале (Аргентина), Кеті Чухров (Росія), Тоні Чакар (Ліван), Кванг Шон Чі (Гонконг).

До речі…

Проведення "Київської школи" підтримали Міністерство закордонних справ України, Міністерство освіти і науки України, Адміністрація президента України, Київська міська державна адміністрація. Бієнале не отримає жодної фінансової допомоги від держави, але підтримати окремі частини програми поступово зголошуються зацікавлені проектом компанії та приватні фонди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі