На початку вересня у Львові відбудеться вже традиційний форум видавців. Цього разу ювілейний, 20-й за ліком. У програмі форуму - презентація продукції провідних видавництв країни, "книжкові прем'єри", творчі зустрічі. Одна з тем нинішнього ювілейного проекту прямо і побічно пов'язана з "гендерним питанням". Дискусія, яку планують провести організатори в палаці Потоцьких, так і називається - "Історія жінок і жінки в історії".
Взагалі ж, перелік програмних подій 20-го форуму надзвичайно насичений і цікавий. Скажімо, на акцію запрошено Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні Генрика Літвіна. Планують до показу у Львові й спектакль "Капітан Джон Сміт", який представлять Вірляна Ткач та учасники її театрального проекту. Приїде до Львова данський поет і прозаїк Клаус Аркенсен. Почують на Галичині й "великий голос румунської літератури" - письменницю Елеонору Алмосніно. З Латвії до нас приїде поет і перекладач Мілена Макарова. З Білорусії - поет Сергій Прилуцький (його вірші перекладено кількома європейськими мовами). Зі Словаччини прибуде поет і вчений Міхаль Хабай, що друкувався певний час під псевдонімом "Анна Снєгіна", оскільки є палким шанувальником поезії Сергія Єсеніна. При цьому Міхаль стверджує: "Я перший поет, який вийшов із роду кіборгів". Що спільного в кіборгів та Анни Снєгіної? Незрозуміло.
Українським письменникам і видавцям буде цікаво поспілкуватися у Львові з П'єром Астьє. Його називають одним із найвпливовіших і найуспішніших літературних агентів Франції. У нього є власна літературна агенція.
Із цікавих подій - презентація "П'ятикнижжя" Грицька Чубая.
Близько 100 заявок отримали організатори в проект "Молода республіка поетів". А це свідчить про те, що в епоху нинішньої жорстокої прози молода українська поезія все-таки подає свій голос.
І ще трохи анонсованих подій. Та ж таки дискусія "Історія жінок і жінки в історії". Як повідомили DT.UA організатори форуму, одна з ключових тем - гендерно маркована: "Жінка в мінливому світі". На цю тему у Львові поговорять Наталка Сняданко, Віра Агєєва, Сильвія Хутнік, Йоанна Батор.
13 вересня у Львівському музеї історії релігії відбудеться зустріч, присвячена особистості Олеся Ульяненка. Його ролі в літературі. Цього дня планується вручення міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка. Ця премія визначає кращі твори, що орієнтуються на такі канони: "Якість тексту", "Схильність до позитивної асоціальності автора", "Нонконформістська життєва позиція".
Отож попереду - на Львівському форумі - з 10 по 15 вересня дуже насичена програма.