ФЕСТИВАЛЬ ТАНЦЮ ВАЦЛАВА НІЖИНСЬКОГО: ЗВ’ЯЗОК ЧАСІВ — СПАДКОЄМНІСТЬ ПОКОЛІНЬ…

Поділитися
Однією з дат народження геніального танцівника й хореографа ХХ століття Вацлава Ніжинського вважають 12 березня...

Може, завдяки цим жорстким вимогам і дійшли до нас у первозданному вигляді чотири його балети, які дуже рідко виконуються на київській сцені, та й то завдяки лише заїжджим знаменитостям. Ось і фестиваль подарує таку можливість. Його мета не лише зібрати під ім’я Ніжинського представницький форум зірок (не та ситуація поки в нашій культурі), а насамперед познайомити рідну Батьківщину з витворами геніального земляка, відновити невідомі факти його життя й творчості, пригадати історію київського періоду його життя, розповісти про школу танцю його не менш талановитої сестри, про батьків, які танцювали на нашій сцені і виховували саме в Києві майбутні покоління танцівників... Може, саме тих, хто сьогодні є спадкоємцем їхньої майстерності й таланту (кажуть, у батька Ніжинського стрибок був ще вищий!) і у фестивалі постане в образі наймолодшої учасниці — 14-річної балерини, котра готується виконати номер, присвячений Ніжинському. Зате вже прославлений екс-киянин, а нині соліст Лондонського королівського «Ковент Гардена» — Іван Путров виконає найвідомішу партію Ніжинського — партію Принца Альберта з балету «Жізель», яка зіграла фатальну роль у його долі (після її виконання Ніжинського звільнили за 24 години з Маріїнського театру, що і змусило його виїхати на Захід, до Дягілєва). Солісти Харківського театру опери та балету виконають знаменитий балет Ніжинського «Петрушка» на музику Ігоря Стравінського.

Кращий дует Європи, солісти Дрезденської опери — Володимир Дерев’янко й Олена Горбач покажуть прем’єру балету «Червоне та чорне» на музику Гектора Берліоза. Цю постановку здійснив прем’єр дрезденської, римської та віденської опер — Володимир Дерев’янко. Разом із Оленою Горбач та Іваном Путровим він також виступить 10 березня на сцені Театру російської драми імені Лесі Українки (о 12.00) перед учасниками Всеукраїнського конкурсу-фестивалю хореографії «Лотос-2001». До цієї шляхетної місії передачі майстерності й досвіду юному поколінню приєднаються солісти інтернаціонального театру «Сінопіа» — Етьен Фрей (Швейцарія), Люсі Найтингал (Великобританія), Роберт Рассел (США), киянин, танцівник «Буто» Сергій Марченко й інші учасники фестивалю. І всі разом вони проведуть майстер-класи.

На фестивалі також намічено вручити три спеціально виготовлені призи: кращому танцюристу Європи, кращому хореографу — новатору Європи і приз «Надія України». Будуть відзначені організації, що підтримують розвиток сучасного балету. Серед спонсорів фестивалю — посольство Держави Ізраїль в Україні, посольство Союзної Республіки Югославії в Україні, Посольський інститут в Україні, Французький культурний центр. Генеральний партнер фестивалю — Фонд «Про Гельвеція Україна» (Швейцарія) і компанія «Оріфлейм».

Усього у фестивалі візьме участь близько 50 чоловік. Найчисельніший колектив-учасник — Київське хореографічне училище відкриє фестиваль одним із балетів Михайла Фокіна — «Шопеніана». Цей балет Ніжинський у фіналі своєї сценічної кар’єри поставив і станцював у новій, власній редакції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі