ФЕСТИВАЛЬ «ХАРКIВ МИСТЕЦЬКИЙ»

Поділитися
Осінь — час культовий: збору врожаю, весіль, відкриття театральних сезонів. Після літнього відпочинку життя повертається на круги своя, а глядачі — в театральні зали...

Осінь — час культовий: збору врожаю, весіль, відкриття театральних сезонів. Після літнього відпочинку життя повертається на круги своя, а глядачі — в театральні зали.

14 вересня Харківський театр опери та балету ім. Лисенка відкрив свій 130-й сезон, який традиційно розпочався фестивалем «Харкiв мистецький». Цей творчий марафон, стартувавши шість років тому, не має аналогів в Україні: свої досягнення демонструють не лише артисти ХАТОБу, а й багато інших творчих організацій міста. Зокрема в рамках нинішнього фестивалю відбудеться міжнародний фестиваль «Харківські асамблеї» та Дні російської культури, під час яких на сцені оперного театру виступатимуть молоді співаки з Росії.

Нинішній фестиваль відзначений чималою кількістю ювілеїв. Передусім це 100-ліття від дня народження видатного співака Бориса Романовича Гмирі, чиє життя тісно пов’язане з Харковом. У цьому місті він здобув музичну освіту та протягом трьох років був солістом оперного театру. Ювілею Б.Гмирі театр присвячує концерт у виставковій галереї «Маестро» й оперний спектакль «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, в якому співак дебютував на харківській сцені в ролі Султана 1936 року.

Шанобливе ставлення до традицій — ознака зрілості будь-якого творчого колективу. Звертаючись до творів світової й вітчизняної класики, театр так чи інакше демонструє рівень власної спроможності, готовності до пошуку, заснованої на твердих позиціях майстерності. На відкритті сезону візиткою Харківського театру опери та балету була опера класика української музики М.В.Лисенка «Тарас Бульба», прем’єра якої відбулася тут 1924 року, і досі вона продовжує жити на сцені театру в новому сценічному втіленні. Деяка режисерська та сценографічна архаїчність вирішення цього спектаклю змушує замислитися про те, що традиції не лише забезпечують творчу стабільність і наступність, а й закликають до пошуку нових форм, що відповідають сьогоднішньому рівню глядацької свідомості.

Музичний театральний фестиваль — це свято мистецтв, унікальна можливість і для глядачів, і для професіоналів зустрітися й обмінятися світлою енергією музики, що сповнює серця любов’ю та щастям. Осінь — час культовий, час весіль, врожаю й фестивалів, які закликають людей об’єднатися в радості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі