ДУХ БУКВИ

Поділитися
Одного з квітневих днів на дошках оголошень Києво-Могилянської академії з’явилася афіша з повідо...

Одного з квітневих днів на дошках оголошень Києво-Могилянської академії з’явилася афіша з повідомленням, що в стінах вузу відбудеться презентація незалежного культурологічного часопису «Ї» з участю представників часопису, викладачів та студентів НаУКМА, журналістів і громадськості. Слово «презентація» трохи спантеличило багатьох могилянців: судіть самі, хіба можна презентувати вже давно знайоме? Про останнє свідчила й дещо суперечлива заява президента КМА В.Брюховецького. Короткою вступною промовою він відкрив «презентацію часопису, який ми всі давно і добре знаємо, з яким плідно співпрацюємо». Це справді так. Друкований варіант часопису дістати досить важко, проте числа «Ї» можна побачити на бібліотечних полицях академії, а багато студентів постійно відвідують інтернет-сайт часопису, оскільки там можна «скачати» повну електронну версію всіх номерів. Актуальні теми, що їх різнобічно розкривають у кожному числі щоквартальника, — проблеми громадянського суспільства і прав людини, співвідношення унітаризму й федералізму, покоління, молодь, гендерні групи, національні меншини як суб’єкти політичного процесу, проблеми культурного й політичного прикордоння, тероризм, персональна ідентичність у дедалі глобалізованішому світі, — не можуть не цікавити студентів та викладачів вузу, повноправно визнаного осередком інтелектуальної еліти України.

У залі були присутні ті, хто «перелопатив» від палітурки до палітурки всі числа «Ї», починаючи з найпершого, надрукованого 1989 року в каунаській друкарні накладом 100 примірників. Ті, хто не розлучається з часописом із 1995 року, відколи він «змінив своє обличчя», набув квадратної форми й оригінального дизайну. Ті, хто вважає, що поділ сторінок на дві колонки верх і низ ускладнює читання, і ті, хто вважає це родзинкою часопису, частиною дизайну, розрахованого на впізнаваність. Ті, хто в першу чергу звертає увагу на серйозні філософські, політичні, культурологічні тексти, аналітичні статті; ті, кого більше цікавить есеїстика чи ж поезія та проза; а також ті, хто «проковтує» кожен номер цілком, від початку до кінця. Ті, хто знає, що існує не лише українська версія часопису, а й французька та німецька (щоправда, ці версії не абсолютно ідентичні оригіналові), а деякі числа виходять ще й польською, а зрідка й англійською. І ті, хто все життя читав українську версію, а про існування інших не вельми замислювався. Загалом, люди обізнані й небайдужі.

Були тут, звісно, й ті, хто почув про «Ї» вперше. Цим людям було цікаво дізнатися, що «Ї» — не лише незалежний культурологічний часопис, а й недержавна громадська організація (що має окремий сайт в Інтернеті). Ця організація проводить тематичні семінари, влаштовує зустрічі з відомими культурологами, політиками, політологами, літераторами, організовує конференції щодо розширення меж ЄС. Головні напрями її діяльності — вивчення міжетнічних відносин, проблем цивілізаційних розламів, формування європейської ідентичності, сучасного політичного дискурсу. Водночас організація займається видавничою діяльністю — випуском книжок відомих політологів і культурологів України і, ясна річ, щоквартальника «Ї».

Головний редактор «Ї», львівський філософ Тарас Возняк, зазначив, що хотів би побачити серед присутніх не лише слухачів, а й потенційних авторів. Часопис зацікавлений у збільшенні кількості матеріалів, написаних вітчизняними авторами, а оригінальний і свіжий погляд нового покоління спроможний влити в українську публіцистику нові соки. Тому, гадаю, і відбулася ця зустріч працівників «екзотичного й корисного часопису «Ї» з давніми й новими друзями, однодумцями й опонентами. Саме зустріч, бо не повертається язик назвати презентацією це спілкування добрих друзів. Та й не потрібно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі