Дивіться, а не воюйте. Нове німецьке кіно: секс, абсурд, сім’я та страйки

Поділитися
У рамках Тижнів німецької культури 25 вересня стартував фестиваль «Нове німецьке кіно», який триватиме до 1 жовтня...

У рамках Тижнів німецької культури 25 вересня стартував фестиваль «Нове німецьке кіно», який триватиме до 1 жовтня. У столиці цей фест проходить у кінотеатрі «Київ», але територіально цим залом не обмежиться, далі — кінотеатри іще п’яти найбільших міст нашої країни — Харкова, Дніпропетровська, Донецька, Львова і Одеси. Кіноогляд проходить під егідою посольства Німеччини, Гете-інституту, кінофундації German Films і компанії Arthouse Traffic. До речі, минулі Тижні німецької культури проходили в Україні ще 2003 року.

«Розгнуздане життя»
Новий посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет з нагоди відкриття «Тижнів...» повідомив, що нинішні заходи поширяться і в регіони України: «Культура — це не вулиця з одностороннім рухом, а живий обмін, який постійно розвивається...». Тому цієї осені багато заходів проводять у 15 містах України.

А фестиваль «Нове німецьке кіно» обіцяє стати однією з найпомітніших подій. Крім основної програми, до якої увійдуть п’ять фестивальних хітів останніх сезонів, буде й цикл документальних фільмів, блок високобюджетних телевізійних картин, а також добірка короткометражних робіт. Майже всі картини демонструються в Україні вперше.

Відкрилося «Нове німецьке кіно» стрічкою «Розгнуздане життя» (режисер Ахім Борнак). Фільм, знятий за автобіографічним романом Уші Обермаєр у жанрі «cекс, наркотики і рок-н-рол», розповідає про життєвий шлях цієї самої фрау. Вона була співачкою гурту Amon Duul, коханкою Міка Джаггера, топ-моделлю, котра відсвяткувала своє 50-річчя, знявшись оголеною для журналу Playboy... Одне слово, символ сексуальної революції в Німеччині і життя за принципом Обермаєр — Make Love, Not War, що означає — «Кохайтеся, а не воюйте».

Серед картин, які вже здобули міжнародне визнання, — «На дев’ятому небі» (або «Хмара 9») режисера Андреаса Дрезена, котрий вважається одним з найсильніших сучасних режисерів Німеччини. Ця стрічка брала участь у програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Режисер зізнається: «Мене завжди дивувало, чому кіно і телебачення намагаються змусити нас вірити в те, що кохання можливе лише замолоду. От мені й стало прикро за людей похилого віку, котрі теж здатні кохати. Тому я вирішив порушити табу, що існувало досі». Власне, це і є коротка анотація стрічки про любовний трикутник пенсіонерів — Інге, Вернера і Карла.

Ще один фільм-призер Bavarian Film Award за найкращу жіночу роль і найкращу операторську роботу — «Страйк — Героїня з Данцига» режисера Фолькера Шлендорфа. Картина, знята за реальними подіями, розповідає про свідка нещасного випадку на заводі — Агнешку. Вона, неписьменна жінка, працює на цьому заводі оператором підйомного крана і, попри всі обставини, знаходить у собі сили почати боротьбу...

Паралельно з «Новим німецьким кіно» у кінотеатрі «Київ» (і залах найбільших міст країни) стартував ще й Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів. Девіз форуму — «Один світ — один тиждень — один фестиваль». Уже 11 років поспіль цей фест об’єднує кіноманів усього світу, аби визначити найкращий короткометражний кінопроект. Тільки глядач може вплинути на Гран-прі фестивалю. Тому останнього тижня вересня понад 100 тисяч цінителів гарного кіно в 115 містах світу збираються разом з однією метою... Перед входом до кінозалу кожен отримує анкету, в якій може позначити найкращий, на його думку, фільм. 29 вересня після підрахунку балів у Нью-Йорку буде оголошено переможця фестивалю.

Вперше даний проект було представлено в Україні торік — він також пройшов у найбільших містах країни з великим успіхом. Манхеттенський фестиваль — це ще й унікальний стартовий майданчик для багатьох молодих режисерів. Так, майже всі торішні фільми-учасники були відзначені й на інших кінофорумах. Усього представлено 12 короткометражок із Великобританії, США, Австралії, Голландії, Ізраїлю, Ірландії, Данії, Індії і навіть Нової Зеландії. На жаль, українські короткометражки поки що не беруть участі в цьому цікавому огляді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі