ДЕСЯТИЛІТТЯ В ТРИНАДЦЯТИЙ РІК НАРОДЖЕННЯ

Поділитися
Навіть високосний рік, який буває один раз на чотири роки, не підходить під цей дивний рахунок проведення у 2003-му Х Міжнародного фестивалю анімаційного кіно КРОК...

Навіть високосний рік, який буває один раз на чотири роки, не підходить під цей дивний рахунок проведення у 2003-му Х Міжнародного фестивалю анімаційного кіно КРОК. А все дуже просто — 1990-го проведено перший КРОК, який упевнено й швидко зайняв верхні рядки у світовому фестивальному рейтингу. Заснований двома країнами — Україною й Росією, він традиційно відбувається на кораблі, і спочатку корабель аніматорів вирушав у путь один раз на два роки по Дніпру, а з кінця дев’яностих почав проводитися щорічно. За основним регламентом — в Україні, за додатковим — у Росії. І весь цей час інтереси фестивалю пильнувала міцна та дружна команда на чолі з генеральним директором Іриною Капличною.

Скількох людей КРОК прилучив до улюбленого з дитинства кіножанру, зупиняючись дорогою в містах України й Росії.

І однак, хоч би якими цікавими були перегляди, на березі складно було передати ту дивовижну, творчу, веселу атмосферу КРОКу, яка завжди панувала в замкненому просторі корабля, на який, попри все бажання, усіх не покличеш. Тому оргкомітет і дирекція фестивалю вирішили провести в Київському будинку кіно триденний КРОКомарафон «Анімакрок-2002. Зупинка на вимогу».

Глядачі передусім ознайомилися з програмою фільмів — призерів КРОКу, географія яких охоплює понад сорок країн світу. Творчий вечір президента фестивалю Давида Черкаського викликав захоплення глядачів і змусив жалкувати з приводу його довголітнього вимушеного простою. Колишній киянин, а нині заїжджий московський гість, засновник і керівник студії «Пілот» Олександр Татарський ознайомив глядачів з останніми роботами студії. Замордована безгрішшям українська анімація була представлена прем’єрою чарівної картини «Компромікс» Євгена Сивоконя, метра національного анімаційного кіно й учителя Степана Коваля, володаря Гран-прі КРОКу та вже багатьох інших міжнародних форумів. Це витончені варіації на тему «Чорного квадрата», зроблені з філософським м’яким гумором і покладені на чудову музику Вадима Храпачова.

Можливість ознайомитися з ретроспективою двічі «оскароносного» Фредеріка Бака — ще одна прикметна риса «Зупинки на вимогу».

Не можна не сказати про майстер-класи старших колег для студентів творчих вузів Києва й обопільно радісні дитячі ранки, які пройшли за безпосередньої активної допомоги Голосіївської районної адміністрації (глава її Тетяна Стреконь) та благодійної організації «Відкрите серце» (президент Микола Кулеба). Ранки були приправлені солодкими подарунками — набори надійшли від «Крафт Фудз Україна», а чудовий десерт — від ТОВ «Столвей».

Узагалі слід віддати належне постійним друзям КРОКу, які в економічно непростий час підтримали ідею «Зупинки на вимогу» ділом. Привіз гостей до Києва генеральний перевізник фестивалю KLM. Якісну відеопроекцію забезпечувало представництво компанії CANON, а пригощала гостей напоями торгова марка «Клінков».

«Зупинка на вимогу» в Києві засвідчила: анімація, попри повну відсутність прокату й стагнацію виробництва національного продукту, жива і глядачі її люблять. Було б добре, щоб не тільки фестиваль із своїм заразливим ентузіазмом, а й рідний уряд подумав про те, як не розгубити творчих талантів, які з задоволенням будуть затребувані в близькому й далекому зарубіжжі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі