У Києві презентували тізер художнього фільму "Солодка Даруся" за мотивами відомого роману Марії Матіос. Молодий режисер Олександр Денисенко розпочав роботу над проектом ще півтора року тому. За його словами, бюджет майбутньої картини може становити від 1,5 до 2 млн євро. У роботі над фільмом об'єднали зусилля кінематографісти України, Польщі та США.
Презентація ролика "Солодкої Дарусі" зібрала у столичному кінотеатрі "Київ" багатьох представників столичного культурного та політичного істеблішменту. Адже деякі експерти розглядають проект як історичний поворот від традиційної російської кінематографічної залежності до світлого європейського майбутнього.
Підтримати зусилля творців прийшли мер Києва В.Кличко, віце-прем'єр-міністр - міністр культури В.Кириленко, радник президента І.Гринів, екс-міністр культури Є.Нищук, представники різних партій. З-поміж діячів культури - Р.Балаян, М.Іллєнко, Б.Бенюк, О.Кохан, І.Вітовська та ін.
Творці фільму заявили, що робота над проектом трудомістка, і не слід очікувати прем'єри "буквально завтра", - це забере час. Хоча, судячи з тізеру, основні ролі вже розподілено, і проект має серйозну підтримка з боку Америки та Польщі.
Зокрема, польську сторону представляє живий класик світового кіно Анджей Вайда, учнем якого є режисер картини Олександр Денисенко. Він народився в Україні, живе поперемінно у Львову й Варшаві. Олександр уже працював над проектами для США, Бельгії.
Марія Матіос згадала, що не так давно цей юнак підійшов до неї в одному з супермаркетів зі словами: "Режисером "Солодкої Дарусі буду я!"
Згодом, як виявилося, великий письменник і молодий режисер знайшли спільну мову. І півтора року тому розпочалася робота над фільмом.
Однак офіційний старт проекту відкладався - через драматичні події в Україні…
Тим часом у самому романі - історія українки, яка опинилася під "колесами" трагічної історії минулого століття.
Режисер натякнув, що майбутня екранізація "Дарусі" - не арт-хауз, а, швидше, мейнстрім. Щоб якнайбільше європейських і американських глядачів дізналися про драматичні події в Україні середини ХХ ст.
У першому етапі роботи над фільмом брали участь українські та польські актори.
Своєю чергою, один із натхненників проекту, Анджей Вайда, дав майбутній картині зворушливий епіграф.
"Я вважаю задум екранізації цього роману надзвичайно цікавим і суспільно важливим. Відхід від реалізму та перенесення історії у світ кінематографічного магічного реалізму дозволить надзвичайно сугестивно подати внутрішню драму головної героїні, вплетену в клімат народних легенд і глибоко закорінену в людські страждання…
З часу виникнення феномена "Майдану 2013-2014" весь світ живе подіями з Києва, витоків яких неможливо зрозуміти, не звернувшись до ранньої історії України. Матіос вражаюче занурює нас у тайники надзвичайно розгалуженої розповіді періоду Другої світової війни - без тенденційності чи банальної критики. З надзвичайною візуальною майстерністю вона вибудовує драму людини, розчавленої чоботом історії… Адже цей "чобіт" крокує по людській долі…"