У Москві втретє пройшов один із найзначніших телевізійних фестивалів країн СНД і Балтії — Євразійський телефорум-2000. Огляд цей дуже представницький: крім російських, в ньому беруть участь телекомпанії з країн ближнього і далекого зарубіжжя. І тому перемога на ньому в телесвіті вважається дуже престижною. Проте телефорум має ще одну, не менш важливу, практичну сторону — він відкриває двері зокрема для вітчизняних телекомпаній, на російський телевізійний ринок, як це трапилося з програмами каналу «1+1» «Монологи», «СВ-шоу», відкритою українською лігою КВН та іншими.
Цього разу представники «1+1» їхали на телефорум знову перемагати. Більш того, 15-серійна телевізійна сага «День народження Буржуя», визнана в Росії кращим серіалом року, як пророкували критики, цілком могла розраховувати на Гран-прі фестивалю. І хоча журі розсудило інакше, проте «Буржуя» не скривдили і присудили серіалу головний приз у номінації «Ігрове кіно». Як кажуть, що і треба було довести. Як і правоту продюсерів картини Олександра Роднянського («1+1») і Ігоря Толстунова («НТБ-Профіт»), котрі взялися за продовження серіалу, робота над яким (про що ми вже розповідали) розпочалася на початку осені. До того ж це підтверджує правильність одного зі стратегічних напрямів розвитку каналу «1+1», який безпосередньо стосується кінопроектів.
У зв’язку зі зйомками наступних 15-ти серій «Буржуя» Олександр Роднянський зауважив, що якщо в нашій країні кінематографічна індустрія відродиться, то головним чином завдяки ТБ.
— Ми усвідомлюємо, — сказав він, — що це наше майбутнє, і хочемо завоювати право називатися одним із найкращих кіновиробників на території колишнього СНД. Для цього створена кінокомпанія «Живе кіно». Це дуже важко, оскільки в Україні немає сьогодні самостійних джерел фінансування. Виробництво фільмів і серіалів без залучення партнерів поки що неможливе. Тому наші бажання реалізуються разом із партнерами з Росії чи Франції. Планів дуже багато. У жовтні розпочнеться виробництво пілотного двогодинного фільму із нового серіалу за назвою «Краще не знати». У березні сподіваємося приступити до реальної роботи над третім серіалом. Йде робота також над трьома комедійними серіалами, один із яких для ГРТ. Обговорюється кілька серйозних великих кінопроектів, про які розповідати передчасно. Я сам збираюся найближчим часом зняти документальний фільм.
Чимало в нас і анімаційних проектів. Триває робота над «Великими перегонами» — цілком чудовим, на мій погляд, проектом, і я пишаюся тим, що нам удалося втілити його в життя з прекрасними авторами — Дмитром Джангіровим і Валерієм Зайцевим, режисером-художником Валерієм Бабичем і його хлопцями і, безумовно, «Братами Гадюкіними». Ми робитимемо аналогічний проект для ГРТ, тільки про російських політиків. Зараз пишеться сценарій трьох нових серій півторагодинного мультиплікаційного фільму з живими акторами, що робить та ж команда. Поки що не говоритиму, про що він, але сподіваюся, картина вийде вже до Нового року.
— А ще, — зізнався Олександр Роднянський, — ми хочемо зробити сучасне українське кіно з новими, бажано молодими, героями, новими, знову-таки бажано молодими, авторами. У цьому напрямку ведеться ретельний пошук, але поки, на жаль, безуспішний. Таке кіно, — підкреслив генеральний продюсер «1+1», — ми повинні робити самі. У цьому навіть такі хороші партнери, як «НТБ-Профіт», нам не помічники.