"Арсенал" революцій

Поділитися
"Революціонуймо" - таку назву має нова виставка у "Мистецькому арсеналі".

Як зазначають куратори, це міжнародний проект-дослідження, що об'єднує мистецькі та музейні інституції України і Нідерландів.

У цьому проекті задіяно понад 30 митців і творчих об'єднань із 15 країн. Серед них - Франсіс Аліс (Бельгія), Лара Баладі (Єгипет), Джеймс Бекет ( ПАР), Максим Білоусов (Україна), Марінус Бузем (Нідерланди), Аделіта Хусні-Бей (Італія), Іріна Ботеа (Румунія), Назар Білик (Україна), Латіфа Ікахш (Марокко), Харун Фарокі (Чехія), Джек Ґольдштейн (Канада), Хамза Халубі (Марокко), Юрій Грицина (Україна), Іман Ісса (Єгипет), Ілля Ісупов (Україна), Алевтина Кахідзе (Україна), Леся Хоменко (Україна), Саша Курмаз (Україна), Дарія Кузьмич (Україна), Крістіна Лукас (Іспанія), Басім Магді (Єгипет), Олекса Манн (Україна), Лев Мановіч (Росія), Олаф Ніколай (Німеччина), Марія Плотнікова (Україна), Летіція Рамос (Бразилія), Влада Ралко (Україна), Фернандо Санчес Кастільйо (Іспанія), Вольфганг Тілманс (Німеччина), Мона Ватаману (Румунія) і Флорін Тюдор (Румунія), Вова Воротньов (Україна), Павєл Вольберґ (Росія). З участю Planning for Protest, "Мистецький барбакан", "Страйк Плакат", Пьотр Армяновскі, Aftermath VR: Euromaidan. На виставці також буде представлено артефакти з фондів Національного музею Революції Гідності.

Як відзначають кураторки проекту Катерина Філюк (Україна) та Натанія ван Дайк (Нідерланди), мовою інсталяції, живопису, мультимедій відео і фото, а також перформансу митці розкриватимуть тему революцій та аналізуватимуть їх як явище суспільне. Цей проект, на думку організаторів, досліджує можливості мистецтва в часи криз.

Важливий аспект - і ретроспективний, і історичний - це Революція Гідності в Україні. Отже, простір "Арсеналу" стане територією для розмови про те, яка місія митця і мистецтва в часи змін, потрясінь, революцій, як ці явища розкриває мова мистецтва.

"Події Революції Гідності, такі водночас надихаючі й демотивуючі, радісні й трагічні, зрозумілі й не дуже, для мільйонів українців ще не стали історією, - каже Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності. - На це потрібен час, аби з'ясувати, збагнути, загоїти. Але не забути. "Революціонуймо" пропонує сучасний арт-простір для нових роздумів, переосмислення, інтерпретацій складного минулого. Митці формували ідентичність Євромайдану і були його авангардом. Сподіваємося, що у стінах "Мистецького арсеналу" відвідувачі відкриють ще не пізнані виміри революційної стихії Майдану в ширшому контексті, відчують себе вільними і відповідальними співтворцями нашої історії".

"Я ніколи не могла уявити, що житиму в часи революції й війни в моїй країні, - каже Катерина Філюк, співкураторка виставки. - Здавалося, такі важливі події належать історії, про них можна прочитати у книжках. Наразі нас відділяють п'ять років від Революції Гідності, а війна на сході все ще триває. На мою думку, в часи, коли твориться історія, важливо подивитися на українську революцію крізь оптику сучасного мистецтва, спробувати осмислити власний досвід із допомогою метафор, узагальнень, паралелей з іншими протестними рухами в різних куточках світу. [Звичайно, український досвід унікальний, однак він теж вписаний у глобальний контекст і перегукується з низкою протестних рухів та революційних подій, які сколихнули світ у перші десятиліття XXI століття]".

"У 2013-му, коли люди в Україні вийшли на майдани, я працювала над дослідженням місця і можливостей мистецтва у кризові часи, - каже Натанія ван Дайк, співкураторка виставки. - У фокусі дослідження було недавнє піднесення протестних рухів, тому я уважно стежила за подіями на Майдані. Працюючи з українським контекстом, я зрозуміла, що мистецтво і художні музеї відіграють надзвичайно важливу роль у комеморації й водночас критичному осмисленні історичного моменту, що продовжує впливати на сьогодення. Це актуально для України, але також стосується кожного, хто хоче поставити під сумнів статус-кво нашого сучасного моменту й переглянути окремі гегемонічні наративи, з допомогою яких ми описуємо наше сьогодення".

Проект "Революціонуймо" триватиме до 27 січня 2019 року.

За матеріалами прес-служби "Мистецького арсеналу"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі