«1+1»: життя «без Табу» і без Каті

Поділитися
НЕОБХІДНІ АКЦЕНТИ. «Не родися вродлива» — головний телесеріал сезону, що приніс каналу серйозні рейтингові дивіденди (частка аудиторії сягала 50%)...

НЕОБХІДНІ АКЦЕНТИ. «Не родися вродлива» — головний телесеріал сезону, що приніс каналу серйозні рейтингові дивіденди (частка аудиторії сягала 50%). «Судові справи з Коломойським і Роднянським» — «реаліті-шоу» сезону, на жаль, поки що не відзняте. РЕЙТИНГОВІ СТАВКИ. Розважальні шоу. Можливо, серіальна лінійка — із появою «Петі пречудового». «Танці з зірками».

Цей останній проект, за словами генерального директора «1+1» Юрія Морозова, вирізняється не лише тонкощами хореографії, а й істотною вартістю — понад мільйон доларів.

— Минулий телесезон для «плюсів» з одного боку був досить ефективний (у плані зростання «відсотків»), а з іншого — досить непростий, якщо пригадати, що і політики було багато, і певні кадрові комбінації відбувалися у зв’язку з пані Герасим’юк...

— Загалом, сезон був успішний. І в творчому аспекті, і з погляду ведення бізнесу. Що, до речі, підтверджується високою оцінкою експертів, які ввійшли до складу журі «Телетріумфу». 11 нагород отримали програми власного виробництва каналу «1+1». Цей результат викликав неоднозначну реакцію у представників деяких ЗМІ. Та іронія в цьому разі не зовсім доречна. Зрештою, процедура нагородження була визначена і затверджена оргкомітетом «Телетріумфу» — Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення разом із Індустріальним телевізійним комітетом.

— Чи не затьмарила сама лише «Катя» інші ваші звершення?

— Але ж цілком очевидно, що абсолютним хітом вітчизняного ТБ упродовж багатьох місяців став серіал «Не родися вродлива», спродюсований Олександром Роднянським. І цей безумовний успіх свідчить про точне влучення проекту в очікування аудиторії. Якщо говорити про тенденції, то популярність «Невродливої» підтверджена не лише рейтингами, а й тим фактом, що імена героїв серіалу швидко стали прозивними, їхні репліки миттєво підхоплювалися і, як то кажуть, «виходили в народ». Цей феномен заслуговує на особливу увагу не лише професіоналів ТБ, а й телекритиків.

— Ви як професіонал у чому вбачаєте секрет успіху цього фільму?

— У чому секрет? З одного боку — вічний сюжет про Попелюшку. З іншого — сучасна, стильна й дотепна історія жінки, яка по праву завойовує своє місце в суспільстві. Новий для нашого ТБ жанр «драмеді» (драма з елементами комедії) і новий «бекграунд», на якому, власне, й розгортаються події в агентстві «Зималєтто» — світ сучасного офісного життя, — очевидно, виявився дуже близьким і зрозумілим мільйонам телеглядачів і в Україні, і в Росії, існування яких так чи інакше резонує зі світом героїв цього серіалу.

Якщо говорити про програми власного виробництва минулого телесезону, не можна не відзначити лінійку публіцистичних програм. Ток-шоу Ганни Безулик «Я так думаю», прес-клуб «Іду на Ви», проект Анатолія Борсюка «Чорним по білому», «Без табу» Ольги Герасим’юк, «Документ» Юрія Макарова і Анатолія Яреми. Ці програми — важлива складова бренду «1+1». Адже для нас, як і раніше, важливо не лише розважати аудиторію, а й давати їй поживу для роздумів із найрізноманітніших приводів — чи то ключові події у суспільно-політичному житті – як, наприклад, парламентські вибори та процес формування коаліції, чи, приміром, дотепні репортажі Костянтина Грубича про українську глибинку та її жителів у межах його кулінарних подорожей у програмі «Смачна країна». Не кажучи вже про такі серйозні документальні проекти, як, скажімо, цикли «Червоний ренесанс», «Дисиденти», «Собор на крові», які змушують переосмислити важливі для України історичні події, відомі багатьом глядачам лише за офіційною версією шкільних підручників. Наголошую, що такого роду медіарефлексія важлива не тільки для наших співгромадян, а й для сотень тисяч українців за кордоном. Саме тому минулого телесезону в кабельних мережах США і Канади успішно стартував проект «1+1 International» — міжнародна версія каналу «1+1».

— Чи продовжить роботу на каналі Ольга Герасим’юк? Чи залишить за собою тільки політику?

— Звісно, вона продовжує свою журналістську діяльність на «1+1» як автор і ведуча програми «Без табу». Поєднуватиме це з роботою в парламенті, точно дотримуючись букви закону. Канал «1+1» — законослухняна компанія. Ми педантично виконуємо встановлені законодавством України норми і розпорядження. Тоді як деякі телеканали дозволяють собі їх ігнорувати. Наприклад, у плані дотримання обмежень глядацької аудиторії відповідно до прокатних посвідчень, виданих Мінкультом на ті чи інші фільми та серіали.

— Нині «1+1» «споживає» продукцію відразу кількох компаній, які активно розвиваються — зокрема й українських («Стар-Медіа», «УМГ», компанія Віктора Приходька). Чи не призведе це до «надвиробництва», до зниження якості (якщо врахувати темп і гарячковість зйомок), до загострення боротьби між компаніями-виробниками?

— Справді, на замовлення «1+1» різні студії знімають і документальні серіали, і ігрове кіно. Наприклад, режисер Олександр Ітигілов закінчив новорічний фільм «Пограймося», Андрій Дончик знімає «Жадобу до екстриму». А Олег Фіалко — фільм «Діви ночі». Віддаючи виробничі клопоти іншим компаніям, «1+1» залишає за собою право контролювати творчі питання. Насамперед художню якість і відповідність нашому бренду.

Однак ми відкриті для співробітництва і з українськими, і закордонними компаніями-виробниками. І це видається мені цілком логічним і правильним. Якщо ставитися до телебачення як до індустрії, потрібно усвідомлювати існування певної технології програмування. Ну а проблема «надвиробництва» і «зниження якості» мені здається трохи надуманою. Те, що ви називаєте «гарячковістю зйомок», — лишень правила гри в бізнесі, який називають телебаченням. Важливо тільки, щоб цих правил дотримувалися всі учасники.

— Як у майбутньому сезоні може скластися для вас «серіальний пасьянс», якщо врахувати, що багатосерійний фільм із таким коефіцієнтом успішності, як у «Невродливої», з’явиться ще не скоро? Які жанри (саме в багатосерійному форматі), на вашу думку, будуть особливо затребувані найближчим часом?

— Життя триває і після Пушкарьової. Всупереч побоюванням скептиків вдало стартував в ефірі «1+1» український серіал «П’ять хвилин до метро». Вже сьогодні цей проект має пристойні рейтинги і, що важливо, у серіалу — гарний потенціал.

— Якщо говорити про «П’ять хвилин...», то скептики, мабуть, праві, адже в серіалу досить спірні «достоїнства» — і сценарні, й режисерські, й акторські...

— Ще один вітчизняний проект, що виходить в ефірі «1+1» у новому сезоні, — серіал «Сестри по крові», теж має шанси на успіх. Це хвацьки закручена у плані драматургії історія молодої успішної бізнес-леді. «Сестри по крові» також знятий у жанрі «драмеді». Тут на 105 серій немає жодного закривавленого трупа, зате багато гумору — народного, трохи лубочного, але щирого й соковитого. У серіалі багато зірок: Марія Куликова, Сергій Астахов, Олена Коренєва, Анжеліка Вольська. Ще один проект, що стартує у вересні, — серіал «Петя пречудовий». Це своєрідне продовження і водночас — антитеза «Не родися вродлива»: історія молодого симпатичного провінціала Петі, який підкорює столицю всіма доступними йому методами.

— Як шукати шляхів національної самоідентифікації каналу, який зі зрозумілих причин залежить від рейтингових «кайданів» (серед яких «Криве дзеркало» тощо)? Як плануєте оновити політичну і публіцистичну «нішу» на каналі, якщо, з одного боку, часи «темників» минули, а з іншого, поки незрозуміло, що прийде їм на зміну?

— Повторюся, говорячи про те, що впродовж усіх 11 років історії «1+1» для каналу було принципово важливо дотримуватися паритету між розважанням аудиторії і запрошенням її до серйозного діалогу, у процесі якого, очевидно, і виробляються механізми, покликані допомогти сформувати національну самоідентифікацію. Публіцистична ніша на «1+1» заповнена авторськими програмами і документальними спецпроектами, про політику і політиків можна буде поговорити у прес-клубі «Епіцентр», у ток-шоу «Я так думаю», у програмі «ТСН. Підсумки». Ви з дивним жалем говорите про те, що минули «часи темників» і незрозуміло, що прийде їм на зміну.

— Річ не в «жалі», а в туманному «відчутті» майбутнього.

— Все-таки хочеться вірити, що ті часи канули в Лету. І на зміну їм прийдуть об’єктивність, оперативність, збалансованість у подачі інформації. Ті універсальні критерії якості й ті світові стандарти інформаційного мовлення, які є пріоритетними сьогодні для команди «ТСН».

— Які нові жанрові й тематичні напрямки можуть бути цікаві глядачам і особисто вам?

— Не секрет, що головною прем’єрою нашого нового сезону, навіть його головною цікавинкою, стане видовищне шоу «Танці з зірками». Це проект вартістю понад мільйон доларів, що тріумфально транслювався у багатьох країнах світу. Він став дуже популярним минулого сезону в Росії. А тепер виходитиме на «1+1» у прямому ефірі. Чого, до речі, не було в російських колег (там програму показували в записі). Зірки українського шоу-бізнесу, театру, кіно і ТБ у парі з професійними танцюристами в режимі прямого ефіру опановуватимуть ази румби, самби, ча-ча-ча (загалом 10 танців — класична конкурсна програма професійних танцюристів), шліфуватимуть майстерність і, зрештою, на очах у досвідченого журі та здивованої публіки виборюватимуть перемогу.

— Серед танцюристів, як стало нещодавно відомо, буде навіть «молодіжний» міністр Юрій Павленко...

— У програмі багато відомих імен — Ольга Сумська, Анатолій Борсюк, Руслана Писанка... Між іншим, під час цього шоу глядачі шляхом SMS-голосування також впливатимуть на долі конкурсантів, і їхня думка може на певному етапі стати вирішальною. Вестимуть шоу Тіна Кароль і Юрій Горбунов. Ось вам і «нові обличчя» на «1+1». Окрім цього шоу Юрій Горбунов і творча група вже працюють над програмою «Сніданок-уїк-енд» — це інформаційно-розважальний ранковий блок, що з’явиться на каналі у вихідні. Істотно оновлюється і будній «Сніданок з «1+1». Багато нових авторських рубрик, репортажів, музики, корисної інформації.

Ще один новий гравець творчої команди «1+1» — Наталя Мосейчук, яка з вересня вестиме ранкові й денні випуски «ТСН» і свою авторську програму «Лінії долі», у якій відомі особи, власне, ті ж герої щоденних новин, демонструватимуть непублічні аспекти свого життя. Ігор Посипайко (ведучий «Прогнозу погоди») постане в новому амплуа ведучого програми з робочою назвою «Катастрофи». Тож ми спокійно і впевнено дивимося в новий сезон: є з ким конкурувати і є чим конкурувати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі