Зернотрейдери України призупинили закупівлю пшениці

Поділитися
Зерноторгові компанії, що працюють на українському ринку, практично припинили закупівлі зерна в країні через невизначеність з можливим прийняттям Кабінетом міністрів рішення обмежити експорт цієї культури, повідомив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.

Зерноторгові компанії, що працюють на українському ринку, практично припинили закупівлі зерна в країні через невизначеність з можливим прийняттям Кабінетом міністрів рішення обмежити експорт цієї культури, повідомив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.

"Практично всі зернотрейдери, за винятком деяких компаній, припинили закупівлі пшениці до з'ясування ситуації, що збирається робити уряд з експортом зерна", - сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві.

Клименко відзначив, що в даний час уряд обговорює можливі варіанти регулювання зернового ринку через активне зростання цін у світі на зернові, побоюючись вивезення зерна з країни і виникнення його дефіциту.

У той же час, за словами президента УЗА, експортери зерна очікують від уряду цивілізованих рішень у плані регулювання експорту.

За словами Клименка, трейдери розуміють бажання уряду утримати зростання цін на зерно і, як наслідок, на хліб і готові виконувати прийняті рішення.

"Експортери зерна, якщо уряд прийме рішення про заборону експорту пшениці, не будуть влаштовувати гучні вигуки на весь світ. Якщо уряд прийме таке рішення, ми будемо його виконувати", - підкреслив він.

У той же час Клименко вважає за необхідне, щоб уряд заздалегідь, як мінімум, за місяць, сповістив учасників ринку про своє рішення заборонити експорт пшениці.

Окрім того, президент УЗА вважає, що таку заборону можна вводити не раніше 15 вересня, щоб не виникла ситуація, коли зернотрейдери не зможуть виконати раніше підписані контракти, і зерно буде гнити у портах.

Він нагадав, що у 2006 році аналогічні дії уряду призвели до того, що порти були завантажені зерном, а трейдери зазнали збитків у розмірі близько 100 мільйонів євро, аграрії - близько 12 мільярдів гривень.

УЗА вважає, що державі необхідно сформувати через Аграрний фонд запас продовольчого зерна в обсязі 1,2 мільйона тонн для утримання зростання цін на хліб.

Також асоціація пропонує виділити кошти на дотування виробників хліба, а також закупити необхідний запас зерна до регіональних резервів.

При цьому Клименко підкреслив, що у даний час в портах штучно утримується експорт зерна. Він, зокрема повідомив, що зараз заарештовано судно компанії Topfer з 5,5 тисячами тонн пшениці.

За його словами, митниця звинувачує компанію в тому, що якість зерна на цьому судні не відповідає даним у супровідному документі на вантаж.

Клименко також повідомив, що в портах України знаходиться ще кілька десятків суден із зерном, які затримала Державна митна служба.

УЗА закликала уряд врегулювати це питання і вирішити відправку суден з зерном, які знаходяться в портах.

За інформацією Клименка, Україна в цьому маркетинговому році має можливість здійснити поставку на експорт близько 15 мільйонів тонн зерна.

Раніше заступник генерального директора фонду Олександр Лавринчук повідомив, що фонд розраховує у найближчі два-три місяці акумулювати у державний інтервенційний фонд близько п'яти мільйонів тонн зерна.

6 серпня президент Української аграрної конфедерації, голова ради підприємців при Кабінеті міністрів Леонід Козаченко заявив, що державна митна служба України практично розблокувала оформлення та відвантаження зернових вантажів у портах, що були призупинені у другій декаді липня.

Раніше українські зернотрейдери запропонували уряду ввести тимчасову заборону на зерновий експорт, що дозволить їм скористатися правом розірвати діючі невигідні договори, пояснивши це форс-мажорними обставинами.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі