Нафта стає прокляттям для урядів таких країн, як Росія – NYT

Поделиться
Нафта стає прокляттям для урядів таких країн, як Росія – NYT Дешевая нефть угрожает стабильности странам, которые ее добывают. Иллюстрацию © ABCnews
Якщо вартість бареля триматиметься на рівні менше 45 доларів, це поставить під сумнів легітимність влади в Росії, Венесуелі і Іраку.

Нафта, яка для деяких країн тривалий час була гарантом економічного зростання і впливовості на міжнародній арені, тепер перетворюється на фактор можливої дестабілізації.

Про це на сторінках New York Times пишуть Кліффорд Краусс і Рік Гладстон. Вони нагадують, що ще рік тому барель на міжнародних ринках коштував 103 долари, а вчора ціна нафти впала до 42 доларів. Лише з минулої п'ятниці вартість нафти скоротилася на 6%. І така тенденція лякає уряди.

В Іраку, де армія намагається боротися проти терористів "Ісламської держави", але при цьому існує і внутрішній політичний розкол, нафта стала ще одним негативним фактором. Іракці протестують проти нездатності уряду налагодити електропостачання і пояснити, куди поділися доходи від продажу нафти.

В Росії слідом за "чорним золотом" дешевшає і національна валюта. Купівельна спроможність росіян падає, а імпортні товари стають занадто дорогими для споживачів.

Уряди Нігерії і Венесуели бояться всенародних протестів і економічної нестабільності. А в Еквадорі десятки тисяч людей вже невдоволені економічною політикою влади. Заможна і стабільна Саудівська Аравія витрачає 10 мільярдив доларів на місяць для збалансування бюджетних витрат. Країна вперше з 2007 року змушена взяти кридит на міжнародних фінансових ринках. В інших близькосхідних країнах, таких як Кувейт, Омар і Бахрейн вперше за 20 років виникли проблеми з бюджетом, в якому з'явився дефіцит.

Обвал цін на нафту почався не сьогодні і не вчора. Однак раніше експерти вважали, що це не тривале явище. Однак економічні проблеми Китаю - найбільшого споживача енергоносіїв – внесли свої корективи в прогнози. Тепер експерти побоюються, що дешевою нафта буде ще довго, враховуючи ще й зростання самодостатності в енергетичному полі США, які стали все менше закуповувати нафти на Близькому Сході. В цей же час, все більше країн, які розвиваються, купують американські товари.

"На думку деяких аналітиків, країни, які раніше могли застосувати своє нафтове багатство як інструмент впливу, а цим користувалися Росія, Іран і Саудівська Аравія, тепер, можливо, стали не такими впливовими", - йдеться в статті.

В цей же час, країни Перської затоки продовжують нарощувати видобуток нафти. Попри те6 що ринок і без того перенасичений, вони намагаються утримати свої позиції в Азії. А коли санкції США проти Ірану будуть остаточно скасовані, це може ще більше обвалити ціну на нафту.

Екс-спецемісар Держдепартаменту США Девід Годвін вважає, що ціна на марку Brent на рівні нижчому ніж 45 доларів означатиме можливі проблеми з політичною стабільністю у всіх нафтодобувних країнах.

"Обезкровлені державні бюджети, які залежать від нафти, спровокують різке зростання витрат і небезпечних позичок, а можливо і те, і інше одразу. Найбільше ризикують країни, в яких нема великих валютних резервів. Це Нігерія, Ангола, Алжир, Венесуела і Ірак. Але непокоїтися варто і тим країнам, де є необхідність зберегти інвестиційну привабливість, щоб уряд не втратив легітимність. Це Бразилья, Росія і Іран", - вважає Голдвін.

Сьогодні вартість нафти марки Brent виросла до $ 43,23 за барель. Напередодні вартість Brent і WTI досягала мінімумів 2009 року після сильних розпродажів на китайських фондових біржах, які підсилили побоювання за економіку Китаю і перспективи попиту на "чорне золото". Крім турбулентності на світових біржах тиск на вартість нафти продовжує надавати надлишок пропозиції в умовах уповільненого росту попиту.

Напередодні ціна нафти Brent впала нижче 43 доларів. Це мінімальна позначка ціни на нафту північноморської марки Brent за останні шість років - з березня 2009 року.

Повідомлялося, що через падіння світових індексів, що тривало весь минулий тиждень біржі Близького Сходу різко обвалилися в неділю. На Близькому Сході головні побоювання пов'язані з низькими цінами на нафту, які продовжують падіння з травня і за цей рік знизилися вже більш ніж удвічі. Так, ціна нафти Brent, що коштувала в травні 68 доларів за барель, впала до шестирічного мінімуму і зараз торгується за 45 доларів.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме