Біржі Близького Сходу різко обвалилися

Поділитися
Біржі Близького Сходу різко обвалилися Біржі Дубая і Саудівської Аравії впали © Islam News
Це сталося на тлі падіння глобальних ринків, які, в свою чергу, стурбовані уповільненням китайської економіки.

На біржах Дубая і Саудівської Аравії стався різкий обвал. Так, вони закрилися зі зниженням на 7 відсотків (неділю в цих країнах - робочий день), після того, як минулого тижня світові фондові ринки обвалилися: Dow Jones впав в США на 6 відсотків, а британський FTSE 100 зареєстрував найбільшу за поточний рік тижневу втрату в 5 відсотків.

Це пов'язано з побоюваннями інвесторів із приводу уповільнення китайської економіки і ефекту доміно, яке це уповільнення може справити на глобальну економіку.

Проте на Близькому Сході головні побоювання пов'язані з низькими цінами на нафту, які продовжують падіння з травня і за цей рік знизилися вже більш ніж удвічі. Так, ціна нафти Brent, що коштувала в травні 68 доларів за барель, впала до шестирічного мінімуму і зараз торгується за 45 доларів.

Експерти пояснюють це підвищеною пропозицією на ринку, що виникла завдяки американським виробникам сланцевої нафти, які послабили колись міцні позиції країн-членів ОПЕК на світовому ринку нафти. На думку аналітиків, ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.

Близькосхідним гравцям додав песимізму і недавній звіт рейтингового агентства, яке знизило прогноз рейтингу Саудівської Аравії зі стабільного до негативного.

Даний крок відбив побоювання з приводу майбутнього стану фінансів в цій країні, які багато в чому залежать від доходів, одержуваних від експорту нафти.

21 серпня на світових фондових ринках відбувся масовий розпродаж акцій через уповільнення темпів зростання економіки Китаю, зростаючої політичної нестабільності в Греції, і невпевненість з приводу планів США щодо підвищення міжнародних процентних ставок. Агентство Bloomberg повідомляло, що в результаті обвалу на біржах 400 найбагатших людей світу втратили в загальній сумі 182 мільярдів доларів.

У Китаї економічне зростання знизилось вперше за останні шість років: у першому кварталі 2015 року зростання ВВП Піднебесної склало 7,0%, в той час як за аналогічний період 2014 року даний показник становив 7,3%. За словами експертів, якщо детально проаналізувати всі економічні фактори, то зростання ВВП Китаю в першому кварталі поточного року може навіть скласти менше 7%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі