Звільнення з військової служби: хто може звільнитися за сімейними обставинами

Поділитися
Звільнення з військової служби: хто може звільнитися за сімейними обставинами © 17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка/facebook
Деякі військові можуть звільнитися навіть під час війни.  

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато сміливих українців стали на захист нашої країни. Трапляються ситуації, коли військовослужбовці не можуть продовжувати службу та можуть звільнитися на законних підставах. Юристка Діана Тернова пояснила, хто може звільнитися зі служби за сімейними обставинами.  

Якщо військовослужбовець виховує дитину з інвалідністю або дитину, яка перебуває в стані тяжкої хвороби, то він може подати рапорт на звільнення з військової служби за сімейними обставинами.

Також до підстав для звільнення з військової служби за сімейними обставинами в Україні можна віднести наявність особи, яка потребує постійного догляду або опіки. Якщо у сім’ї є особа, яка потребує догляду, і за якою необхідно доглядати на постійній основі, то військовослужбовець має право подати рапорт на звільнення з військової служби, щоб мати можливість забезпечити необхідний догляд за цією особою.

З огляду на те, що в силу життєвих обставин трапляються ситуації коли дитина залишається з одним із батьків, її необхідно виховувати, доглядати, піклуватися про неї, тобто бути фізично поряд, наступною підставою є самостійне виховання дитини (дітей) віком до 18 років, що підтверджується відповідним рішенням суду про позбавлення матері батьківських прав або ж  рішенням суду про визнання матері безвісти відсутньою чи оголошення матері померлою.

В той же час, якщо один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу мають дитину (дітей) віком до 18 років, звільнення зі служби також є можливим.

Які документи потрібно зібрати для звільнення за сімейними обставинами

Разом з рапортом військовослужбовець повинен надати всі документи, які підтверджують його сімейні обставини.

З огляду на обставини такими документами можуть бути:

  • свідоцтва про народження дітей,
  • посвідчення багатодітної родини,
  • документи, що підтверджують інвалідність дитини,
  • медичні довідки про стан здоров’я хворих членів сім’ї, які потребують постійного догляду,
  • рішення суду про визнання судом недієздатним та призначення опікуном військовослужбовця,
  • рішення суду про позбавлення матері (батька) батьківських прав,
  • медичні довідки, які підтверджують вагітність жінки військовослужбовця, або необхідність здійснення нею догляду за дитиною до досягнення відповідного віку згідно з законодавства.

В цей час чоловіки призовного віку проходять ВЛК і можуть бути визнані обмежено придатними. Нагадаємо, чи можуть відправити обмежено придатного в зону бойових дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі