Загальна мобілізація: як діяти, якщо виклик до військкомату прийшов, коли працівник на лікарняному

Поділитися
Загальна мобілізація: як діяти, якщо виклик до військкомату прийшов, коли працівник на лікарняному © 17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка/facebook
Важливо, щоб лікарняний був правильно оформлений.  

В Україні триває загальна мобілізація, що була оголошена через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час призивають чоловіків віком від 18 до 60. Іноді виклик до територіального центра приходить на підприємство в той час, коли військовозобов’язаний працівник знаходиться на лікарняному.

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, як йому діяти в такій ситуації. Він нагадав, що підтверджує хворобу працівника листок непрацездатності. Основною зараз є електронна форма такого документа. Формується електронний листок непрацездатності (е-лікарняний) на основі електронного медичного висновку, який створює лікар.

Далі е-лікарняний потрапляє до Електронного реєстру листків непрацездатності, а побачити його можна в особистому кабінеті роботодавця на вебпорталі Пенсійного фонду України (ПФУ), який з 01 січня 2023 року займається виплатою лікарняних замість ліквідованого Фонду соціального страхування (ФСС). Оплачувати дні хвороби без листка непрацездатності не можна.

Одразу після створення медичного висновку на контактний номер телефону працівника надійдуть два повідомлення:

  • від E-health щодо створення медичного висновку із указанням його номеру;
  • та від Пенсійного фонду України щодо формування електронного листка непрацездатності, його номеру і періоду дії.

Працівник, який дізнався, що лікуючий лікар сформував медичний висновок про тимчасову непрацездатність, має повідомити про це роботодавця в будь-який доступний спосіб комунікації з ним.

Усю необхідну інформацію про е-лікарняний роботодавець зможе побачити у своєму Електронному кабінеті роботодавця на порталі Пенсійного фонду України.

Роздруковувати е-лікарняний не потрібно. Більше немає необхідності приносити роботодавцю паперові підтвердження встановлення факту тимчасової непрацездатності.

Міністерство охорони здоров’я наказом від 25.03.2022 № 522 (далі — Наказ № 522) внесло зміни до наказу МОЗ від 01.06.2021 № 1066 й врегулювало роботу з електронними та паперовими листками непрацездатності.       

Паперові листки тимчасової непрацездатності до закінчення воєнного стану можуть видавати у п’яти випадках, а саме:

  • коли потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який видали у паперовій формі до 01.10.2021;
  • якщо сплив термін, протягом якого лікар може внести зміни до медвисновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видавання листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — головний лікар закладу;
  • у випадку усиновлення дитини: протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видають на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • якщо виникли технічні проблеми з передаванням даних та неможливо сформувати е-лікарняний протягом семи днів з дати створення медвисновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем;
  • якщо доступ користувачів електронної системи охорони здоров’я до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я зупинять у встановленому порядку.

Наказ № 522 дозволив на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, за рішенням керівника закладу охорони здоров’я видавати паперові лікарняні, роздруковані на білому аркуші паперу за затвердженою формою.

Зверніть увагу на особливості заповнення роздрукованого бланка листка непрацездатності:       

  • у рядку, де друкують серію бланка, слід зазначити ЄДРПОУ медзакладу,
  • де номер бланка — порядковий номер запису у Журналі реєстрації листків непрацездатності.

Такий лист непрацездатності прирівнюється до лікарняного, виданого на бланку та підтверджує факт тимчасової непрацездатності.

Він наголосив, що під час лікарняного виходити на роботу не потрібно, в тому числі щоб ознайомитися з наказами роботодавця щодо виклику в ТЦКСП. Але обов'язково треба сповістити роботодавця про лікарняний (бажано відправити або скріншот, або фото лікарняного).

При цьому юрист не радить йти до територіального центру одразу після лікарняного, а дочекатися повторного виклику.

Останнім часом багато військовозобов’язаних отримало повістки. Нагадаємо, чи зростатиме інтенсивність мобілізації в Україні.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі